EN|RU|UK
 Політика України
  10843  25

 Україна і США спільно боротимуться з міжнародним наркотрафіком, - Аваков. ФОТО

Питання протидії наркозлочинності, включно зі спільною протидією міжнародному наркотрафіку обговорили під час зустрічі міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков, перший заступник голови Нацполіції України - начальник кримінальної поліції В'ячеслав Аброськін і адміністратор Управління протидії наркозлочинності (DEA) Мін'юсту США Роберт Паттерсон.

Як передає Цензор.НЕТ, про це повідомляє Департамент комунікації МВС.

"Для нас дуже важлива співпраця з іноземними правоохоронними органами, зокрема, в питаннях протидії наркозлочинності. Адже сьогодні злочинні угруповання діють не тільки в рамках кордонів однієї країни. Вони активно використовують інноваційні технології, цифрові платіжні платформи та віртуальну криптовалюту. І в цьому випадку, для збору електронних доказів, необхідно організувати взаємодію з іншими органами, в тому числі й на міжнародному рівні", ‑ зазначив Арсен Аваков.

Україна і США спільно боротимуться з міжнародним наркотрафіком, - Аваков 01

Міністр повідомив, що сторони погодили Меморандум про співробітництво між Національною поліцією України та Управлінням протидії наркозлочинності Мін'юсту США.

"Сьогодні ми на завершальному етапі підготовки меморандуму про співпрацю і сподіваємося на плідну роботу. Окрім цього, наші поліцейські пройдуть навчання в DEA, а Управління вирішило направити свого фахівця для постійної роботи та консультування до України", ‑ додав очільник МВС.

Україна і США спільно боротимуться з міжнародним наркотрафіком, - Аваков 02

Своєю чергою, перший заступник голови Нацполіції В`ячеслав Аброськін повідомив, що українська та американська сторони дійшли домовленості про створення спільної контактної групи "Україна - Туреччина - DEA" для протидії транскордонним організованим злочинним групам та незаконному обігу наркотиків.

"Ми плануємо створити спільну групу по боротьбі із міжнародним наркотрафіком, а також для обміну оперативною інформацією", ‑ зазначив В'ячеслав Аброськін.

Він додав, що наразі у Нацполіції триває робота над реформуванням підрозділів протидії наркозлочинності.

"Ми зміцнили кадровий потенціал Департаменту, підібрали правильно мотивованих працівників. Провели відкритий набір, кожен претендент пройшов перевірку на поліграфі. Відібрані оперативники почали навчання за стандартами західного зразка", ‑ додав начальник кримінальної поліції.

Україна і США спільно боротимуться з міжнародним наркотрафіком, - Аваков 03

Він також нагадав, що в липні 2017 року між Національною поліцією і американською стороною було підписано план спільних дій з реалізації проекту міжнародної технічної допомоги департаменту протидії наркозлочинності.

"Ним передбачена довгострокова фінансова підтримка в розвитку Департаменту за зразком передових правоохоронних органів, які ведуть боротьбу з наркобізнесом. Зараз уже виділено перший транш у розмірі $1 млн", - зазначив перший заступник голови НПУ.

Директор Департаменту комунікації МВС Артем Шевченко також на своїй сторінці в Facebook додав, що "інструктори-спецпризначенці DEA тренували інструкторів Департаменту "Корпусу оперативно-раптової дії" Національної поліції України.

Україна і США спільно боротимуться з міжнародним наркотрафіком, - Аваков 04
Україна і США спільно боротимуться з міжнародним наркотрафіком, - Аваков 05

Управління боротьби з наркотиками (DEA) — агентство у складі Міністерства юстиції США, що займається виконанням федерального законодавства про наркотики. У повноваження агентства входить не лише контроль обігу наркотиків всередині країни, але і припинення виробництва цих речовин в іноземних державах. Наразі в DEA налічується понад 4600 спеціальних агентів, 680 аналітиків і 4100 співробітників допоміжного персоналу, включаючи фахівців-хіміків, слідчих по контролю за витоком прекурсорів та наркотичних ліків і адміністративних фахівців.

 Україна і США спільно боротимуться з міжнародним наркотрафіком, - Аваков 06

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3061696
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору