EN|RU|UK
 Політика України
  4925  20

 "Хочемо зробити так, щоб у кожного ув’язненого, який працює, був особистий рахунок у банку", - заступник міністра юстиції Чернишов

У Міністерстві юстиції хочуть зробити так, щоб у кожного ув’язненого, який працює, був свій особистий рахунок у банку, і гроші надходили не в казначейство, а йому на картку.

Про це в інтерв'ю Цензор.НЕТ сказав заступник міністра юстиції Денис Чернишов.

Він повідомив, що середньомісячна зарплата засуджених за 2017 рік становила 1428 гривень. Проти  2016 року вона збільшилася удвічі. Цього року ще зросла - до 1697 гривень.

Чернишов також зазначив, що розцінки на виготовлення одиниці продукції обчислюються відповідно до законодавчо встановленого рівня мінімальної заробітної плати і тарифного розряду працівника і переглядаються у разі зміни мінімальної заробітної плати в державі.

"В силу того, що нас не розглядають як щось унікальне, всі законодавчі елементи для нас точно такі ж, як і для будь-яких підприємств, які перебувають на волі. Наприклад, всі ув'язнені - перш, ніж виконувати будь-які роботи, - мають підписати трудовий договір, де буде прописано, де він працює, скільки він працює, за скільки він працює, які роботи виконує і так далі. Але для підписання трудового договору в'язень повинен обов'язково мати паспорт та ідентифікаційний код. А з цим - велика проблема. У багатьох ув’язнених немає паспорта. Він або вдома, або його може не бути взагалі. Є особи без громадянства", - розповів заступник міністра.

За його словами, до минулого року пенітенціарні установи підпадали під загальну специфіку роботи держпідприємств: 70% від прибутку - до бюджету.

"Зрозуміло, що розмір прибутку наших підприємств досить-таки невеликий. Ми переконали уряд підтримати постанову про те, що 45% від прибутку ми можемо направляти на підтримку діяльності колоній, виробництва. (...) Знову ж таки, сприймають так, як ніби я прийшов за свою особисту просити, немов Мін'юст хоче собі щось відгризти. Повторюся, мета створення підприємств - не отримання прибутку. А залучення до праці. Прибуток - це вже супер. І якщо держава не може собі дозволити зараз фінансувати цю систему, віддайте зароблене, цей прибуток на колонії. Там, де у нас працює виробництво нормально, колонії взагалі блищать", - розповів Чернишов.

Крім того, за його словами, в Міністерстві хочуть зробити так, щоб у кожного ув’язненого, який працює, був свій особистий рахунок у банку, і гроші надходили не в казначейство, а йому на картку.

"Зараз запустили такий пілотний проект у Харкові, потім будемо поширювати вже на Україну. Ці кошти він може витрачати сам: наприклад, купувати що-небудь у магазині в колонії або зберігати, щоб використовувати, коли вийде на свободу. Це дасть людині можливість нормально жити, поки він не знайде роботу. Якщо ж буде ухвалено законопроект "Про пенітенціарну систему", то адміністрація зможе резервувати не менше 10% коштів, які є власністю ув’язненого, і перераховувати їх не пізніше дня звільнення", - розповів заступник міністра.

Повний текст інтерв'ю із заступником міністра юстиції Денисом Чернишовим читайте ТУТ.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3061683
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору