EN|RU|UK
 Економіка
  2998  7

 Фіскальний механізм допоможе місцевим бюджетам, - Асоціація міст

Асоціація вже проводить моделювання нової системи, щоб детальніше оцінити вплив нового механізму на місцеві бюджети.

В Асоціації міст України позитивно оцінили ініціативу робочої групи при Мінфіні запровадити новий фіскальний механізм для оподаткування сигарет, повідомляє УНІАН.

"Ми позитивно оцінюємо цю ініціативу. Справа в тому, що з тютюнових виробів до місцевих бюджетів сплачується 5%-й роздрібний акциз на сигарети. Звичайно, коли окремі тютюнові компанії занижують ціни на свої сигарети, місцеві бюджети отримують менше роздрібного акцизу", - пояснює виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан. За його словами, Асоціація вже проводить моделювання нової системи, щоб детальніше оцінити вплив нового механізму на місцеві бюджети. Але очевидно, що ефект буде позитивним, оскільки дозволить навести порядок зі сплатою роздрібного акцизу і скоротити можливості для тютюнових компаній занижувати ціни і обсяги сплати податків. "Основною причиною запровадження роздрібного акцизу на тютюнові вироби була боротьба з тіньовим ринком і недоплатою за основними податками. Запровадження фіскального механізму разом із запровадженням електронної акцизної марки дозволить фіскальним органам чіткіше контролювати і боротися з недоплатами - особливо по роздрібному акцизу", - впевнений Олександр Слобожан.

Як раніше повідомляла газета "Голос України", фіскальний механізм оподаткування сигарет спільно з уже прийнятим 7-річним планом підвищення тютюнового акцизу може збільшити доходи держбюджету від тютюнового акцизу майже вдвічі. Крім того, на кілька мільйонів гривень можуть збільшитися і доходи місцевих бюджетів (за рахунок доходів від роздрібного акцизу). Згідно з пропозиціями робочої групи при Мінфіні, якщо ціна на сигарети декларується нижче певного рівня (165% від мінімального акцизного податкового зобов'язання), то це зобов'язання по такій пачці сигарет (податковий мінімум, який сплачується з будь-якої пачки сигарет, незалежно від її ціни) зростає в 1,4 раза. Якщо вжити цей механізм до теперішньої цінової ситуації - то за ціни пачки нижче за 25,5 грн з неї треба буде сплатити близько 6 грн додаткового акцизу. Пропозиція робочої групи при Мінфіні узгоджується і з вимогами Євросоюзу. Згідно зі ст. 10 Директиви Ради 2011/64/ЄС від 21.06.2011 р. "Про структуру і ставки акцизів на тютюнові вироби", загальна сума акцизу із сигарет має бути не меншою 60% від їхньої середньозваженої роздрібної ціни, - пише "Голос України". 

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3061681
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору