EN|RU|UK
 Політика України
  3740  13

 Мін'юст готує законопроект, що передбачає відповідальність правоохоронців за незаконні обшуки, - Петренко

Відповідальність за проведення незаконних обшуків, яку пропонує ввести Міністерство юстиції України, буде персональна і майнова.

Про це заявив міністр юстиції Павло Петренко під час зустрічі з представниками Європейської бізнес асоціації, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

"Є така ініціатива, я думаю, що найближчими тижнями буде презентовано... проект закону, де ми пропишемо чітку відповідальність конкретних персоналій", - зазначив Петренко.

"Ми коли приймали перший пакет законів "маски-шоу стоп", тоді була дискусія про те, щоб ввести персональну майнову відповідальність конкретних правоохоронців, які приходять на незаконний обшук, які приходять на незаконну виїмку документів, які вилучають техніку підприємства і фактично блокують роботу цього підприємства, які повторно порушують кримінальні справи, тому що за цими діями є конкретні прізвища. Ми як уряд і як держава повинні дати інструмент реагування на такого роду речі. Такий інструмент, який прибере бажання у такого роду правоохоронців займатися такого роду зловживаннями", - заявив Петренко.

Як повідомлялося, 16 листопада Верховна Рада України прийняла за основу і в цілому закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення дотримання прав учасників кримінального провадження та інших осіб правоохоронними органами під час здійснення досудового розслідування" (№7275) (так званий закон "Маски-шоу стоп").

Президент України Петро Порошенко підписав цей закон 1 грудня.

Згідно з текстом законопроекту, оприлюдненим на парламентському сайті, документ передбачає введення обов'язкової відеофіксації обшуків та розгляду клопотань слідчим суддею, окрім вирішення питання щодо проведення негласних слідчих дій. Передбачено право сторони захисту самостійно здійснювати відеофіксацію обшуку.

Читайте також: Кожне четверте українське підприємство очікує зменшення податкового навантаження, - Інститут економічних досліджень

Кримінальний процесуальний кодекс доповнюється переліком підстав для закриття кримінального провадження у разі наявності нескасованої постанови слідчого, прокурора про закриття кримінального провадження щодо тієї ж дії.

У лютому 2018 року прем'єр-міністр В.Гройсман ініціював створення спеціальної комісії з питань виконання вимог законодавства із захисту бізнесу і відповідальності контролюючих органів за надмірний тиск на підприємців.

Наприкінці березня народний депутат (фракція "Блок Петра Порошенка"), представник Кабінету Міністрів у парламенті Вадим Денисенко повідомив, що група народних депутатів найближчим часом запропонує зміни до законодавства, що передбачають дисциплінарну та кримінальну відповідальність за порушення порядку проведення обшуків у бізнесу. "Треба вводити дисциплінарну або навіть кримінальну відповідальність силовиків за невиконання закону "Маски-шоу стоп", - сказав він.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3061620
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору