EN|RU|UK
 Політика України
  5631  24
Матеріали за темою:

 Судова реформа дасть результат після оновлення апеляційних судів, - Петренко

Судова реформа дасть свої незворотні результати після повного оновлення апеляційних судів.

Про це заявив міністр юстиції України Павло Петренко під час зустрічі з представниками Європейської Бізнес Асоціації, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

"Я вважаю, що реформа дасть свої незворотні результати, коли будуть повністю оновлені і сформовані нові апеляційні суди. І тоді у форматі "новий Верховний суд - нові апеляційні суди - велика кількість судів першої інстанції" ми отримаємо нову якість судових процесів", - зазначив Петренко.

За його словами, "дуже прикро, що зараз є певні непорозуміння" між Громадською радою доброчесності та Вищою кваліфікаційною комісією суддів, що "дещо, скажімо так, гальмує процес добору суддів першої інстанції, і апеляційних судів".

Петренко розраховує, що найближчим часом ці всі непорозуміння будуть урегульовані.

"Нам важливо, щоб ми протягом цього і наступного року все ж таки завершили виконання завдань закону про судоустрій, а я нагадаю, в законі чітко прописані терміни створення нових апеляційних судів - три роки з моменту запуску судової реформи. Три роки закінчуються наступного року. Поки що до створення апеляційних судів ВККС не підійшла. Вони зараз завершують добір суддів першої інстанції, логіка в цьому є, тому що є величезний брак кадрів першої інстанції і фактично відсутній доступ до правосуддя українських громадян на місцях... Дуже розраховую, що 800 суддів, які будуть добрані, приступлять до виконання своїх обов'язків", - наголосив Петренко.

Нагадаємо, 30 вересня 2016 року з набранням чинності змін до Конституції в частині правосуддя і закону "Про судоустрій і статус суддів" в Україні стартувала судова реформа. 

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3061562
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору