EN|RU|UK
 Політика України
  679  1

 Парубій підписав закон про дипломатичну службу: "Він дасть нову зброю нашим дипломатам для відстоювання українських інтересів"

Спікер Верховної Ради перед початком Погоджувальної ради підписав закон про дипломатичну службу.

Про це повідомляє парламентський кореспондент Цензор.НЕТ.

"Сьогодні я хочу почати нашу нараду з хорошої новини. Я підписую прийнятий Верховною Радою закон про дипломатичну службу. Дуже знаково, що парламент прийняв цей закон у сторіччя української дипломатичної служби. 22 грудня 1917 року був створений Генеральний секретаріат міжнародних справ - перша повноцінна структура, яка займалася зовнішньою політикою України. На цей закон чекають всі українські дипломати. Я переконаний, що він дасть нову зброю нашим українським дипломатам для відстоювання українських інтересів по всьому світу. Я підписую цей закон і сподіваюся, що його якомога швидше підпише президент", - заявив спікер Парубій.

Нагадаємо, 5 квітня Рада ухвалила закон про дипломатичну службу.

Закон визначає правові основи і порядок організації дипломатичної служби як складової частини державної служби, а також особливості її проходження та правовий статус посадових осіб дипломатичної служби.

Відповідно до Закону, "дипломатична служба - це державна служба особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності посадових осіб дипломатичної служби, пов'язаної з реалізацією зовнішньої політики України, захистом національних інтересів України у сфері міжнародних відносин, а також прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном".

Послів, представників України і глав місій при міжнародних організаціях призначатиме і звільнятиме президент України за поданням міністра закордонних справ. Однак МЗС зобов'язаний буде провести консультації в профільному комітеті Верховної Ради перед внесенням президенту подання про призначення посла або глави місії при міжнародній організації.

Також дивіться: Рада ухвалила законопроект про нацбезпеку в першому читанні. ВІДЕО (оновлено)

Згідно із законопроектом, порядок ротації дипломатів визначатиме МЗС, проте вона є обов'язковою умовою проходження дипломатичної служби. Дипломати можуть відмовитися від ротації певну кількість разів і в прописаних законом випадках. Терміни довгострокових відряджень дипломатів становитимуть до 4 років у країнах з нормальним кліматом і стабільною безпекою і до 3 років в державах зі складними кліматичними умовами або складною ситуацією з безпекою. Водночас законопроект передбачає, що час між довгостроковими відрядженнями має становити 2-4 роки. Згідно з проектом закону, дипломати, спрямовані у довготермінове відрядження, крім заробітної плати, раз на місяць отримуватимуть компенсаційні виплати, розмір яких і порядок розрахунку буде визначати Кабінет міністрів. Дипломатам у довготерміновому відрядженні і їхнім сім'ям з держбюджету будуть покривати витрати на оренду житла й оплату комунальних послуг, переїзд і перевезення багажу, надання невідкладної медичної допомоги та медстраховки в країні перебування, а також витрати на отримання їхніми дітьми дошкільної та середньої освіти.

Законом унормовано питання оплати праці посадових осіб дипломатичної служби, особливості виплати заробітної плати працівникам дипломатичної служби в закордонних дипломатичних установах України, компенсаційні виплати, соціального і медичного забезпечення працівників дипломатичної служби.

Законом також встановлено, що посадовим особам дипломатичної служби створюються умови для підвищення рівня професійної компетентності шляхом професійного навчання, в тому числі вдосконалення знання іноземних мов, у відповідних навчальних закладах в Україні і за кордоном.

Положення Закону регулюють низку питань, пов'язаних із проходженням дипломатичної служби працівниками інших державних органів в органах дипломатичної служби.

 

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3061479
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору