EN|RU|UK
 Політика України
  4549  19

 Парубій про зняття недоторканності: Найважче буде восени зібрати 300 голосів, але в мене є певний розрахунок

Розрахунок на те, що ближче до чергових виборів багато народних депутатів, які планують іти на вибори, захочуть дати відповідь на відповідний запит суспільства, який сьогодні дуже високий.

Про це в інтерв'ю Цензор.НЕТ розповів спікер Верховної Ради України Андрій Парубій, відповідаючи на запитання про те, чи зможе суспільство дочекатися зняття депутатської недоторканності до кінця цього парламентського скликання.

"Рішення Верховної Ради про зняття недоторканності було прийнято в першому читанні минулого року. Після того справа передається до Конституційного Суду, а в той період саме відбувалося переформатування Конституційного суду. Але нарешті він був переформатований. І одним з перших рішень, які КС взяв до розгляду, було питання про зняття недоторканності. Сталося це після мого публічного звернення до Конституційного суду. Сьогодні (розмова відбулася в середу, 11 квітня. - Ред.) це питання вже розглядалося; думаю, найближчими днями матимемо рішення. Але з моменту, коли ми отримаємо це рішення, нам доведеться ще двічі голосувати у Верховній Раді. Спочатку - 226 голосів; вдруге, наступної сесії - 300 голосів. Тобто з моменту прийняття рішення КС я, як і обіцяв , невідкладно винесу це питання на розгляд Верховної Ради України. І я сподіваюся, що 226 голосів ми зможемо набрати. І тоді залишиться останній крок - 300 голосів "за" на наступній сесії (очевидно, восени). Отам буде найважче", - наголосив спікер.

Але, за його словами, у нього є "певний розрахунок".

"Розрахунок на те, що ближче до чергових виборів багато народних депутатів, які планують іти на вибори, захочуть дати відповідь на ті численні питання, які їм будуть ставити. А суспільний запит на зняття недоторканності є дуже високий. І мій задум полягає в тому, що навпаки, ближче до виборів багатьом народним депутатам треба буде показати суспільству свою добру волю і дати позитивну відповідь на їхні запити.

І я впевнений, що коли не буде такої ексклюзивної опції, як недоторканність депутатів Верховної Ради України, величезна кількість бізнесменів, які йшли в Верховну Раду тільки для того, щоб отримати цю недоторканність, втратять мотив іти і обиратися. І у спікера не буде необхідності щодня запрошувати депутатів у залу і намагатися їх мобілізувати до роботи. Бо коли в політику прийдуть політики, вони й будуть займатися політикою, законодавчою діяльністю", - вважає глава українського парламенту.

Повний текст інтерв'ю зі спікером Верховної Ради Андрієм Парубієм читайте ТУТ.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3061466
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору