EN|RU|UK
 Політика України
  4222  13

 Пріоритети на цю сесію ВР - закони про нацбезпеку та Антикорупційний суд, - Парубій

Найважливішими напрямами в роботі Верховної Ради на майбутній сесії є законопроекти про національну безпеку і про Антикорупційний суд.

Про це в інтерв'ю Цензор.НЕТ розповів спікер Верховної Ради України Андрій Парубій, відповідаючи на запитання про найважливіші напрями в роботі ВР на найближчі півтора року.

"Я у своїй роботі звик будувати план на сесію. І минулого року, коли на початку сесії я вийшов і сказав, що ми приймемо медичну, освітню, пенсійну і судову реформи, я наперед розумів, як ми будемо це робити.

Тому мені легше говорити про те, що буде на цій сесії. Пріоритет номер один – Закон про національну безпеку і оборону. Вважаю, що в умовах російської агресії це питання є ключовим для української держави", - заявив Парубій.

Він зазначив, що доповнення до цього законопроекту мають представники і ЄС, і НАТО.

"Цей закон розроблявся багато років і треба глибоко усвідомити: Закон про Національну безпеку і оборону – це масштабний закон. Він потрібен для реформування сектору безпеки України, і саме для реформування по стандартах НАТО. (…) Отже, доопрацювання цього закону і прийняття його у другому читанні та в цілому – вже з рекомендаціями наших союзників з НАТО – вважаю ключовим пріоритетом цієї сесії", - підкреслив він.

Другим важливим напрямом, за словами спікера ВР, є Антикорупційний суд.

"Тут ситуація є подібною до Закону про Національну безпеку і оборону. Великі дебати точаться навколо рекомендацій Венеційської комісії. Знову ж таки, Законопроект про Антикорупційний суд був прийнятий у першому читанні 1 березня. Хоча багато скептиків говорили, що це буде складно – але тепер триває ключова робота над поправками", - розповів Парубій, зазначивши, що на сьогодні поправок - близько 2 тисяч.

"Сподіваюся, що остаточна версія, яку напрацює комітет, буде відповідати тим рекомендаціям, які надасть Венеціанська комісія. Я вважаю, що Антикорупційний суд - це ключовий елемент тієї антикорупційної системи, яка була створена в Україні і без цього елемента не запрацюють інші частини цієї системи", - підкреслив глава парламенту.

Повний текст інтерв'ю зі спікером Верховної Ради Андрієм Парубієм читайте ТУТ.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3061456
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору