EN|RU|UK
 Політика України
  21572  92

 З виділених на нове шкільне обладнання держкоштів 40% направлять на закупівлю дидактичних матеріалів, 40% - на меблі, 20% - на комп'ютерне обладнання, - радник міністра Коберник

Із державного бюджету виділять 1 мільярд 385 мільйонів гривень — це найбільша сума, яка коли-небудь виділялася в Україні на переоснащення шкіл. Уже у вересні цього року в школах може з'явитися нове обладнання.

Про це Громадському радіо розповіла радник міністра освіти України Іванна Коберник, передає  Цензор.НЕТ.

За її словами, це відбувається в рамках освітньої реформи.

"На забезпечення уряд виділив 1 мільярд 385 мільйонів гривень, минулого тижня була ухвалена постанова про розподіл цих коштів. Це дуже велика сума, ніколи одноразово не виділялося стільки грошей із державного бюджету на переоснащення шкіл. Це вперше, коли реформа запускається із такою суттєвою підтримкою держави", — сказала Коберник.

Кошти розподілять таким  чином, сказала радниця міністра: "40% буде спрямовано на закупівлю дидактичних матеріалів для перших класів, які допоможуть навчатися їм у грі. Ще 40% — на закупівлю сучасних меблів, решту 20% мають використати на закупівлю комп’ютерного обладнання для перших класів".

За словами Коберник, гроші розподілять між усіма областями України. Суми залежатимуть від кількості учнів у області. Закупівлі здійснюватиме місцева влада. Заплановано, що в містах обласного та районного значень державне фінансування становитиме 70%, місцева влада муситиме додати решту необхідних для реформування грошей. У селах пропорція становитиме 90% на 10%. У гірській місцевості та на лінії розмежування 95% на 5%.

Читайте на "Цензор.НЕТ": Будь-які документи про освіту з окупованих територій не мають юридичної сили ні в Україні, ні в інших країнах світу, - Міносвіти

Нагадаємо, 5 вересня 2017 року Верховна Рада ухвалила закон про освіту, який починає реформу освіти в Україні. 25 вересня Президент Петро Порошенко підписав закон "Про освіту", ухвалений Верховною Радою.

Закон, серед іншого, визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є державна мова. Нова редакція закону "Про освіту" передбачає, що діти, які підуть у школи з 1 вересня 2018 року, матимуть можливість навчатися рідною мовою тільки в початковій школі - перші чотири роки. З п'ятого класу всі предмети повинні викладатися українською мовою.

Особам, які належать до національних меншин, гарантовано право навчатися рідною мовою разом із українською мовою в окремих класах (групах) комунальних установ дошкільної та початкової освіти. При цьому представники нацменшин, які почали навчання у школі до 2018 року, продовжують його отримувати за старими нормами, з поступовим збільшенням кількості предметів українською мовою.

28 вересня 2017 року набрав чинності закон "Про освіту".

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3061416
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору