EN|RU|UK
 За кордоном
  6426  25
Матеріали за темою:

 Усі країни-члени НАТО схвалили дії США та союзників щодо ударів по Сирії, - Столтенберг

За результатами екстреного засідання Північноатлантичного альянсу (НАТО) всі країни-члени договору схвалили дії США та союзників щодо ударів по об'єктах хімічної інфраструктури в Сирії.

Про це в суботу після завершення позачергового засідання Північно-Атлантичної Ради заявив генеральний секретар організації Єнс Столтенберг, інформує Цензор.НЕТ із посиланням на УНІАН.

"Усі союзники НАТО висловили свою повну підтримку діям, спрямованим на обмеження спроможності сирійського режиму застосовувати хімічну зброї та запобіганню подальшим хімічним атакам", - зазначив Столтенберг.

За його словами, під час засідання Ради США, Велика Британія та Франція поінформували союзників щодо спільної військової операції в Сирії та щодо додаткових невійськових заходів, спрямованих на посилення Конвенції щодо заборони хімічної зброї.

"Три союзники наголосили, що значна кількість інформації свідчить про те, що за атаку на цивільних у Думі 7 квітня, в якій було вбито багато дітей, жінок та чоловіків, відповідальний сирійський режим.

Вони також чітко зазначили, що сьогоднішні військові дії були спрямовані на обмеження можливостей сирійському режиму та унеможливлення виготовлення і використання хімічної зброї. Вони наголосили, що використанню сили не було альтернативи", - сказав генсек НАТО.

При цьому Столтенберг висловив переконання, що відповідальні за хімічні атаки мають бути притягнуті до відповідальності. 

"НАТО послідовно засуджує використання хімічної зброї як загрози міжнародному миру та безпеці", - підкреслив він. Генсек зауважив, що попри  дипломатичні зусилля, сирійський режим продовжує використовувати хімічну зброю проти власного народу.

"Ми закликаємо всіх членів Ради Безпеки ООН дотримуватися взятих зобов’язань. Водночас ми закликаємо всіх, хто підтримує сирійський режим, особливо Росію, проявити відповідальність, щоб гарантувати, що сирійський режим конструктивно бере участь у женевському процесі, який очолює ООН", - заявив Столтенберг.

Він також акцентував на тому, що альтернативи військовим діям не було, і не вважає, що нічні ракетні удари можуть підірвати дипломатичні зусилля, спрямовані на вирішення ситуації в Сирії.

 "Ми підтримуємо мирний процес, який очолює ООН, немає військового вирішення конфлікту в Сирії…Ми підтримуємо дії минулої ночі", - наголосив генсек НАТО.

При цьому Столтенберг зазначив, що до минулої ночі, коли були нанесені ракетні удари, "союзники по НАТО вичерпали всі можливі шляхи для вирішення цього питання через Раду Безпеки ООН дипломатичними зусиллями".

"Але коли це було заблоковано Росією, не було іншої альтернативи, ніж реагувати так, як реагували союзники минулої ночі", - додав він.

Генерал-лейтенант армії США Кеннет Маккензі заявив, що всі три намічені цілі в Сирії були успішно уражені. Сирійська система ППО не змогла перешкодити союзникам.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3061348
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору