EN|RU|UK
 Політика України
  5211  20
Матеріали за темою:

 НАТО готове допомагати Україні в підготовці до ухвалення та імплементації закону про нацбезпеку, - Геттемюллер

Партнери з Північноатлантичного Альянсу вітають ухвалення в першому читанні законопроекту "Про національну безпеку України" та готові допомагати в його підготовці до другого читання і подальшій імплементації.

Про це під час зустрічі з віце-прем’єр-міністром з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванною Климпуш-Цинцадзе заявила заступниця Генерального секретаря НАТО Роуз Геттемюллер, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Урядовий порталВона оцінила прогрес України на шляху реформ і підкреслила, що наразі одне з головних очікувань в НАТО від України – саме закон "Про національну безпеку", який встановлює демократичний контроль над силовими відомствами. Роуз Геттемюллер вважає великим успіхом те, що законопроект був доопрацьований із врахуванням зауважень, які надійшли після його розгляду українським парламентом у першому читанні.

Іванна Климпуш-Цинцадзе висловила сподівання, що законопроект буде ухвалено в другому читанні до кінця поточної сесії Верховної Ради. Віце-прем’єр-міністр розповіла, що Україна прагне повною мірою використовувати всі можливості для наближення до Альянсу, які розроблені в рамках Комісії Україна-НАТО, є у річних національних програмах (РНП) та в комплексному пакеті допомоги.

"Цього року ми зробимо так, щоб усі наші національні плани дій та стратегічні дорожні карти були підпорядковані цілям РНП співробітництва Україна-НАТО, у якій детально розписані кроки, які необхідно зробити на шляху євроатлантичної інтеграції України", – зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

За її словами, в Україні вже розпочалася підготовка РНП-2019. Сторони також обговорили ситуацію з проведенням засідання спільної Комісії на рівні голів держав та урядів на полях літнього саміту Альянсу, яке поки заблоковане через позицію Угорщини, та очікування України від Саміту НАТО. Зокрема, йдеться про повернення союзників до позиції проголошеної Декларації Бухарестського Саміту 2008 року, де підтверджується "політика відчинених дверей" для країн, що прагнуть членства та відповідають його вимогам, а також про запрошення України до участі у Програмі посилених можливостей.

Нагадаємо, Верховна Рада України затвердила в першому читанні президентський проект закону (№8068) про національну безпеку 5 квітня. Документом пропонується визначити механізми керівництва у сфері національної безпеки й оборони, нормувати структуру і склад сектора безпеки й оборони, систему управління, координації та взаємодії його органів, ввести комплексний підхід до планування в сфері національної безпеки й оборони для забезпечення сталого та ефективного цивільного демократичного контролю над органами й формуваннями сектора безпеки й оборони.

Проект також передбачає скасування трьох законів, об'єднуючи їх. Це закони "Про основи національної безпеки України", "Про демократичний цивільний контроль над Воєнною організацією й правоохоронними органами держави" та "Про організацію оборонного планування".

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3061340
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору