EN|RU|UK
 Політика України
  4180  17

 Припинення дії договору про дружбу не вплине на врегулювання держкордону між Україною та РФ, - МЗС

Припинення дії договору про дружбу не вплине на питання, врегульовані іншими договорами, зокрема щодо кордонів. З цього приводу багато інсинуацій, особливо в російському інформпросторі.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це у своїй статті для ZN.UA пишуть Олена Зеркаль, заступник міністра закордонних справ України з питань євроінтеграції, та Тарас Качка, радник міністра закордонних справ України.

За їхніми словами, в питаннях кордонів договір про дружбу - лише один із елементів. Преамбула договору про дружбу посилається на договір між Українською РСР і РРФСР від 19 листопада 1990 року, в якому сторони визначили свої кордони і який пізніше був підтверджений Дагомиською угодою між Україною та Російською Федерацією про подальший розвиток міждержавних відносин.

"Пізніше положення цього договору щодо поваги до суверенітету і територіальної цілісності були згадані в преамбулі до Договору між Україною і Російською Федерацією про українсько-російський державний кордон від 28 січня 2003 року. Жодне положення договору про кордон не узалежнює його чинності від чинності договору про дружбу, - вказують представники МЗС. - Таким чином, договірне визначення кордону і практика взаємного визнання територіальної цілісності переводять питання на рівень естопелю, тобто принципу, за яким РФ втрачає можливість посилатися на будь-які давно минулі факти для обґрунтування своїх вимог. Отже, втрата чинності договором про дружбу не вплине на врегулювання державного кордону між Україною та РФ. Усі домисли про повернення до якихось давніх кордонів, приналежності Криму чи Тамані є безпідставними".

Нагадаємо, Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Росією та Україною 1997 року - основоположний документ російсько-українських відносин. Він передбачає стратегічне партнерство двох країн "на основі принципів взаємної поваги, суверенної рівності, територіальної цілісності, непорушності кордонів, мирного врегулювання суперечок, незастосування сили або загрози силою, включчно з економічними та іншими способами тиску".

14 січня 2018 року перший заступник голови комітету Держдуми у справах СНД, євразійської інтеграції і зв'язків зі співвітчизниками Костянтин Затулін ("Єдина Росія") запропонував денонсувати Договір про дружбу, співробітництво і партнерство між Росією і Україною в тій частині, де країни визнають територіальні кордони один одного .

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3061299
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору