EN|RU|UK
 Політика України
  14341  59
Матеріали за темою:

 Порошенко: АТО буде переформатовано в операцію Об'єднаних сил 30 квітня

Президент України Петро Порошенко анонсував зміну антитерористичної операції на сході України на Операцію Об'єднаних сил 30 квітня цього року.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

"Думаю, що на сьогодні це кардинально змінює операцію управління військовою структурою. Антитерористична операція перебуває під керівництвом Служби безпеки України. Взаємодія між СБУ і доданими підрозділами Збройних сил України, Національної поліції, Національної гвардії є абсолютно іншою, ніж передбачено в законі про реінтеграцію Донбасу", - додав глава держави.

Таким чином, за словами П.Порошенка, все управління операцією переходить до ЗСУ. "У ЗСУ з'являються додаткові повноваження в реагуванні на агресію, під їх підпорядкування переходять частини і підрозділи Нацгвардії і СБУ, прикордонників, Нацполіції", - розповів глава держави.

При цьому П.Порошенко висловив переконання, що такий формат, безумовно, "зробить дії військових ефективнішими у протидії збройній агресії і диверсійним групам".

Як повідомлялося, ухвалений закон "Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях в Донецькій і Луганській областях" передбачає, що стратегічне керівництво силами і засобами, які залучаються до вживання заходів щодо гарантування національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії РФ, здійснює Генштаб, а керівництво безпосередньо в Донецькій і Луганській областях - командувач Об'єднаних сил, який призначається президентом України за поданням начальника Генштабу.

У Генштабі Збройних сил України пояснювали, що АТО на Донбасі, оголошена в 2014 році, триває і рішення про її продовження чи припинення ухвалюватиме керівник Антитерористичного центру при СБУ, незалежно від проведення операції Об'єднаних сил.

С.Наєва 7 березня 2018 року було призначено заступником начальника Генштабу Збройних сил України. До цього проходив службу на посаді начальника штабу - першого заступника командувача Сухопутних військ ЗСУ.

16 березня президент України призначив С.Наєва командувачем об'єднаних сил.

Водночас, 23 березня заступник голови СБУ Віктор Кононенко зазначив, що антитерористична операція триватиме до відновлення державних кордонів України.

"Зараз по суті триває те, що відбувалося і раніше. Єдине - змінилося керівництво. Ми офіційно передали керівництво антитерористичною операцією військовим", - сказав В.Кононенко, додавши: "Ми привели все в належний вигляд. А СБУ як брала участь, так і продовжуватиме на тих принципах, які і були раніше".

Відповідаючи на уточнююче запитання про те, чи означає це, що припинення АТО як структурної складової операції Об'єднаних сил (ООС), не планується, В.Кононенко сказав: "Ні, не буде, все це буде продовжено до відновлення державних кордонів".

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3061225
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору