EN|RU|UK
 Політика України
  2566  12

 Рішення КС 2012 року дасть змогу захистити від кримінальної відповідальності громадських активістів у разі проблем із е-декларуванням, - Шимків

Заступник глави адміністрації президента України Дмитро Шимків заявив, що рішення Конституційного суду України від 2012 року дасть змогу громадським активістам уникнути кримінальної відповідальності у разі проблем із електронним декларування.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це він написав на своїй сторінці в Facebook.

"Нехай це не ідеальне рішення на разі, але вихід є - рішення Конституційного суду від 2012 дозволить захистити від кримінальної відповідальності громадських активістів у разі будь-яких випадків щодо е-декларування", - написав Шимків

Він нагадав, що в рішенні Конституційного суду від 20 січня 2012 року йдеться, що положення ч.1, ч.2 ст.32 Конституції України (про заборону втручання в особисте і сімейне життя громадянина, крім випадків, передбачених Конституцією України. Заборона на збір, зберігання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди, крім випадків національної, економічної безпеки і прав людини) та ч.2, ч.3 ст.34 Конституції України (право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію, яка може бути обмежена законом в інтересах національної безпеки або для захисту репутації або для запобігання розголошенню інформації, одержаної конфіденційно, або для підтримання авторитету і неупередженості правосуддя) слід розуміти так: конфіденційною є інформація про особисте та сімейне життя особи, а саме будь-які відомості та/або дані про відносини немайнового та майнового характеру, пов'язані з особистістю і членами його сім'ї, крім передбаченої законом, коли інформація, яка стосується особи, яка обіймає посаду, пов'язану з виконанням функцій держави або органів місцевого самоврядування, посадових або службових повноважень.

Згідно з цим рішенням КС, збір, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди державою, органами місцевого самоврядування, юридичними або фізичними особами є втручанням в її особисте та сімейне життя. "Таке втручання допускається винятково у випадках, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини", - сказано в рішенні Конституційного суду України.

Як повідомлялося, 3 квітня 2018 року Верховна Рада України відхилила в першому читанні президентський законопроект №6674 і депутатський законопроект №6271, які пропонували скасувати для громадських активістів е-декларування.

Також народні депутати відмовилися включити до порядку денного сесії низку законопроектів щодо скасування зобов'язання подавати електронні декларації представниками антикорупційних громадських організацій, аналогічні тим, які перед цим відхилили. Зокрема, народні депутати не дали достатню кількість голосів (226 голосів) для включення до порядку денного законопроектів №№ 8120 і 8120-1, автори яких пропонували відкласти на рік і до липня цього року відповідно подачу е-декларації для цієї категорії громадян.

Не набрав також необхідної кількості голосів для включення до порядку законопроект № 8209-1, яким пропонується скасувати зобов'язання подавати е-декларації для антикорупціонерів.

Таким чином Верховна Рада завершила розгляд питання подачі е-декларацій представниками громадських організацій, не ухваливши жодного рішення.

Як повідомлялося, Верховна Рада 23 березня 2017 року схвалила законопроект №6172, яким звільнила військовослужбовців рядових, сержантів і молодших офіцерів від обов'язку подавати е-декларації, але зобов'язала подавати е-декларації антикорупціонерів (керівників або членів вищого органу управління громадських об'єднань, які займаються діяльністю з протидії корупції), членів громадських рад при державних органах, кандидатів на виборні посади.

Президент України Петро Порошенко в липні 2017 року вніс у парламент пакет законопроектів щодо обмеження е-декларування для антикорупційних громадських організацій.

Однак 17 жовтня 2017 року заступник голови адміністрації президента України Дмитро Шимків констатував, що наразі серед народних депутатів немає підтримки президентських законопроектів про публічну звітність громадських організацій, які передбачають скасування електронного декларування для членів антикорупційних неурядових громадських організацій.

Рішення КС 2012 року дасть змогу захистити від кримінальної відповідальності громадських активістів у разі проблем із е-декларуванням, - Шимків 01

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3061185
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору