EN|RU|UK
 Політика України
  4062  18
Матеріали за темою:

 За весь 2017 рік "Газпром" підтримував контрактний тиск на вході в ГТС України всього 45 днів, а в 2018 лише один день, - "Нафтогаз"

Уповноважений по роботі з органами виконавчої влади НАК "Нафтогаз України" Вадим Гламаздін заявив, що "Газпром" продовжує регулярно порушувати свої зобов'язання щодо контрактного тиску на вході в українську газотранспортну систему (ГТС), ставлячи під загрозу забезпечення транзиту в Європу.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

"За весь 2017 рік "Газпром" підтримував контрактний тиск лише 45 днів. А за весь 2018 рік - понад 100 днів уже минуло - контрактний тиск у мережі був один день", - сказав він на XI Київському безпековому форумі в п'ятницю.

В.Гламаздін нагадав, що в контракті на транзит між "Нафтогазом" і "Газпромом" чітко прописаний тиск, який "Газпром" має підтримувати на вході в українську ГТС.

"Якщо тиск неправильний, систему складніше балансувати, набагато більше ризиків збільшення всяких технологічних потенційних випадків і недопостачання транзитних обсягів", - пояснив він.

Представник "Нафтогазу" наголосив, що, незважаючи на таку поведінку "Газпрому", українська компанія забезпечила весь транзит до Європи.

Нагадаємо, Стокгольмський арбітраж зобов'язав "Газпром" доплатити НАК "Нафтогаз України" $4,63 млрд за недопоставку узгоджених обсягів газу для транзиту. Таким чином, за результатами двох арбітражних спорів між компаніями на поставку і транзит газу "Газпром" має доплатити НАК $2,56 млрд.

Зі свого боку, "Газпром" підтвердив, що має виплатити НАК "Нафтогаз України" $2,56 мільярда за рішенням арбітражу в Стокгольмі.

Водночас "Газпром" відмовився почати в березні поставки газу для НАК "Нафтогаз України" і повернув внесену передоплату, наполягаючи на необхідності підписання додаткової угоди до чинного контракту на 2009-2019 роки.

"Укртрансгаз" заявив, що "Газпром" від початку року не виконує технічні умови, подаючи газ до українського кордону із заниженим порівняно з контрактом тиском.

"Газпром" після програшу у Стокгольмському арбітражі за позовом "Нафтогазу" заявив про початок процедури розірвання контрактів з українською компанією на поставку і транзит газу.

Раніше, в січні 2016 року, АМКУ оштрафував "Газпром" на 85 млрд грн за зловживання монопольним становищем на ринку транзиту природного газу України.

Раніше Виконавча служба відкрила провадження щодо стягнення з "Газпрому" штрафу АМКУ 172 млрд гривень (половину суми становить власне штраф, половину - пеня за несплату) і арешту його майна після того, як Вищий господарський суд відмовив "Газпрому" у скасуванні штрафу АМКУ і пені в розмірі 172 млрд гривень. Зараз сума українських вимог ще збільшилася за рахунок суми виконавчого збору (17,193 млрд гривень). Таким чином, виконавче провадження відкрито на 189,125 млрд грн (понад $7,1 млрд). У березні 2018 року Міністерство юстиції України сформувало міжвідомчу робочу групу, яка запустить процес виконання рішення українського суду про стягнення з "Газпрому" (РФ) 172 млрд грн (близько $6 млрд) штрафу Антимонопольного комітету України в зарубіжних юрисдикціях.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3061170
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору