EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  17776  113

 Найманці РФ завтра почнуть процес затоплення шахти "Юнком" під окупованим Єнакієвим, де було підірвано ядерний снаряд, - ОБСЄ

На шахті "Юнком" у 1979 році всередині шахти в капсулі в ході експерименту було підірвано ядерний заряд.

Найманці РФ на окупованому Донбасі мають намір затопити шахту "Юнком" у населеному пункті Бунге під Єнакієвим, за 43 кілометри від тимчасово окупованого Донецька. Про це LIGA.net повідомляє прес-служба місії, передає Цензор.НЕТ.

Співробітники шахти повідомили СММ про те, що орієнтовно 14 квітня буде відключено кілька насосів шахти, в результаті чого шахта буде поступово затоплена.

На шахті ОБСЄ нагадали, що в 1979 році всередині шахти в капсулі було підірвано ядерний заряд.

"Заступник головного інженера і троє інших осіб (чоловік і дві жінки. - Ред.) повідомили, що нинішній стан капсули невідомий, і не зрозуміло, як втрати води в системі або підвищення тиску в результаті затоплення ствола шахти можуть вплинути на цілісність капсули", - зазначили в прес-службі ОБСЄ.

Шахту "Юнком", яка існує з 1911 року, вважали однією з найнебезпечніших у Радянському Союзі через часті викиди метану та вугільного пилу. За 20 років, з 1959 по 1979, відбулися 235 таких викидів, 28 з яких призвели до загибелі гірників. Тому радянські вчені разом з тодішнім міністерством вугільної промисловості вирішили побороти раптові викиди газу ядерним вибухом. Це повинно було знизити напругу в гірському масиві і таким чином підвищити безпеку відпрацювання вугільних пластів. Жителів Юнокомунарівська (а нині - Бунге), де розташована шахта, тоді попередили про підривну роботи і на один день вивезли з міста. Втім, ядерний вибух істотно не допоміг зменшити частоту викидів газу, але на місці вибуху утворилася небезпечна радіоактивна капсула - об'єкт "Кліваж". Такий "ядерний експеримент" був як мінімум не логічним. Адже ядерний вибух - це дуже дорого і дуже небезпечно. Простіше було б просто ліквідувати небезпечну шахту, бо окупити "ядерні" витрати на неї неможливо. Тому ЗМІ припускають, що це було, швидше за все, військове ядерне випробування, замасковане під експеримент. На думку, ЗМІ, це припущення може підтверджувати і те, що всю документацію щодо того ядерного вибуху вивезли до Москви - в повній секретності. У 2002 році шахту "Юнком" закрили остаточно через нерентабельність. Але щоб радіоактивні речовини з капсули не потрапили в ґрунт, було вирішено постійно відкачувати з шахти підземні води. Станом на 2008 вартість таких робіт становила 350 млн гривень на рік. Ці гроші йшли з державного бюджету країни, пише Укрінформ.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3061065
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору