EN|RU|UK
 Суспільство
  6030  24
Матеріали за темою:

 Рада суддів України визнала відмову Верховного Суду ліквідуватися незаконною

Рада суддів України на своєму засіданні 12 квітня визнала дії Верховного Суду України, спрямовані на перешкоджання ліквідаційній процедурі, незаконними.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на "Судово-юридичну газету", з рішень Ради суддів випливає, що з 15.12.2017 в Україні діє лише Верховний Суд.

ВСУ і три вищих спецсуди (ВГСУ, ВАСУ, ВCСУ) з цього моменту припиняють діяльність і ліквідуються.

Скорочення посади заступника апарату ВСУ зборами суддів ВСУ було ухвалено органом, який не має на це повноважень, а дії ВСУ, спрямовані на перешкоджання ліквідаційній діяльності, є незаконними.

Відповідний проект було одноголосно підтримано присутніми членами РСУ.

Нагадаємо, під час засідання Ради суддів України голова Державної судової адміністрації Зеновій Холоднюк зробив доповідь щодо ліквідації Верховного Суду України. Зазначимо, що 11 квітня він звернувся до РСУ з листом, у якому просив внести це питання до порядку денного.

Так, спочатку апаратом ВСУ керував Іван Кучерина, потім обов'язки керівника виконував Юрій Галаєвський (заступник І. Кучерини). 3 квітня 2018-го Ю. Галаєвський звільнений наказом ДСА за власним бажанням.

У зв'язку зі звільненням керівника і заступника керівника ВСУ в ДСА надійшов лист в. о. глави Верховного Суду України Василя Гуменюка про те, що на посаду пропонується призначити Тетяну Калину, яка обіймає посаду начальника режимно-секретного відділу ВСУ. ДСА відмовила В. Гуменюку в покладанні на неї обов'язків, оскільки на режимно-секретний відділ заборонено покладати будь-які функції, не пов'язані з держтаємницею.

5 квітня в порядку переведення з посади заступника начальника апарату ВCСУ призначено заступником керівника апарату ВСУ Валентина Сердюка. Однак йому так і не вдалося приступити до виконання своїх обов'язків.

Так, збори суддів ВСУ ухвалили рішення про виключення зі структури і штатного розкладу посади керівника апарату. Відповідно, не могло бути дано старт процедурі ліквідації ВСУ.

Але, на думку Зеновія Холоднюка, це питання не належить до компетенції зборів суддів ВСУ.

Примітно, що з квітня 2018 року припинено фінансування Верховного Суду України.

Нагадаємо, що судді ВСУ не згодні власноруч ухвалити рішення про ліквідацію свого Суду. Відповідну процедуру, на думку суддів, можуть здійснити лише Президент, Верховна Рада та Вища рада правосуддя.

Як відомо, на засіданні Ради суддів 12 квітня підводили підсумки роботи за 2017 рік та затвердили План робіт на поточний рік.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3061052
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору