EN|RU|UK
 Політика України
  6554  26

 Розвиток сержантського корпусу - це ключова ланка реформи в армії, - голова Проектного офісу реформ МО Загороднюк

У низці напрямків іноземні радники відзначають значні успіхи України саме в розвитку сержантського корпусу та в реформі військової медицини.

Про це в інтерв'ю Цензор.НЕТ розповів голова Проектного офісу реформ Міністерства оборони України (ПОР) Андрій Загороднюк.

"Офіс реформ МОУ входить у Національний об'єднаний комітет із реформ і технічної допомоги. Це майданчик, де збираються всі наші іноземні радники і де вирішується, куди направлятиметься допомога. У Національному об'єднаному комітеті є підкомітет щодо сержантів. У цьому питанні нам допомагає безліч країн: США, Британія, Польща, Канада, Литва. Між країнами окремо розподілені між собою функції. За сержантів у цьому комітеті відповідає Литва. Радники щодо сержантів постійно працюють в Україні, оскільки розвиток сержантського корпусу - це ключова ланка реформи в армії. Група кваліфікованих іноземних радників працює і при Генштабі, ми також постійно співпрацюємо разом із цією групою з усіх ключових питань", - пояснив Загороднюк.

"Спільне впровадження сержантської реформи говорить про те, що Генштаб на правильному шляху. Ніхто і ніколи не проводив таких реорганізацій за участю представників громадянського суспільства. Це кардинальна зміна ментального підходу. За допомогою іноземних партнерів Генштаб заснував Центр підготовки сержантів у Десні. За оцінками наших литовських колег цей Центр сформовано як зразок школи сержантів країн НАТО. У низці напрямків іноземні радники відзначають значні успіхи України саме в розвитку сержантського корпусу та в реформі військової медицини. Крім того, процесуальна частина передбачає подальші зміни повноважень і обов'язків сержантів у Збройних силах України. А далі - наш головний виклик: матеріальне забезпечення сержантів", - підкреслив глава ПОР.

Грошове забезпечення сержантів не відповідало побудованій сержантській вертикалі, а компенсація за оренду (найм) житла сержантам не передбачалася взагалі. Спільно з іноземними радниками, військовослужбовцями робота минулого року була зосереджена на розробці і ухваленні законодавчих актів, які регулюють ці питання. Це проблема, що стала причиною звільнення зі ЗСУ великої кількості професійних сержантів, зокрема і ветеранів АТО. Загальними зусиллями було ухвалено законопроект №5027 про виплату компенсацій за оренду житла, що дасть змогу військовослужбовцям служби за контрактом отримувати компенсацію за оренду житла. Раніше її отримували лише офіцери", - зазначив Загороднюк.

"Крім того, минулого року була зрушена тарифна сітка. Відтепер грошове забезпечення, яке отримують сержанти і офіцери, перетинається, як і в країнах НАТО. Рішення про внесення змін до грошового забезпечення мало набрати чинності з початку 2019 року, а потім ухвалили рішення про те, що Постанова КМУ про грошове забезпечення військовослужбовців вступить у силу з 1 березня 2018 року. Обидві ці зміни про нове грошове забезпечення і компенсації за оренду житла стали великими перемогами ЗСУ", - резюмував голова ПОР.

Повний текст інтерв'ю з Андрієм Загороднюком читайте ТУТ.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3061030
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору