EN|RU|UK
 Політика України
  4097  16

 Усі 14 кандидатів на посади членів ЦВК успішно пройшли спецперевірку, але одного потрібно буде відсіяти, бо вакансій 13, - Парубій

Усі 14 кандидатів на посади членів Центральної виборчої комісії успішно пройшли спецперевірку, Верховній Раді необхідно буде відсіяти одного з них, заявив голова українського парламенту Андрій Парубій.

"Щодо всіх 14 кандидатів є позитивний висновок про проходження спецперевірки. Фактично, наступний етап - це рішення комітету (з питань правової політики і правосуддя. - Ред.), наступний етап - консультації з фракціями, тому що тепер ми можемо говорити про повноцінний список щодо всіх кандидатів", - сказав він журналістам у четвер у кулуарах 11 Київського безпекового форуму, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

За словами спікера, з огляду на те, що вакантних посад ЦВК 13, а кандидатів 14, необхідно буде одного з претендентів відсіяти.

Як пояснив А.Парубій, це можливо зробити шляхом політичних консультацій до голосування в сесійній залі. Якщо не вдасться узгодити остаточний список кандидатів таким чином, буде рейтингове голосування в сесійній залі щодо всіх 14 кандидатів, і відсіється той з них, хто набере найменшу кількість голосів.

Після цього за кожного з 13 кандидатів окремо буде голосувати Верховна Рада.

Спікер зазначив, що перед цим парламент проголосує за звільнення нинішніх членів ЦВК, термін повноважень яких закінчився.

Відповідаючи на запитання про те, коли члени ЦВК можуть бути призначені, А.Парубій сказав: "Я обмежений рішенням комітету. На цей комітет величезне навантаження. Комітет розглядає і виборчий кодекс, де понад 4000 правок, розглядає законопроект про антикорупційний суд, і на комітет лягло навантаження щодо рішення про ЦВК".

Тим часом спікер зазначив, що кілька парламентських фракцій уже попросили про зустріч із кандидатами до складу ЦВК.

Нагадуємо, 24 січня на офіційному сайті президента був оприлюднений список 14 кандидатів у члени ЦВК, які Петро Порошенко вніс до Верховної Ради з проектом відповідної постанови. 5 лютого Парубій повідомив, що президент України Петро Порошенко вніс подання на членів Центральної виборчої комісії, зазначивши: "Щоб зняти всі інтриги про перелік кандидатів, публікую текст подання".

В цьому списку - 14 кандидатів: Алла Басалаєва, Наталія Бернацька, Михайло Вербенський, Андрій Євстігнєєв, Ірина Єфремова, Ольга Желтова, Олег Конопольський, Світлана Кустова, Ольга Лотюк, Віталій Плукар, Євген Радченко, Тетяна Сліпачук, Леонтій Шипілов і Тетяна Юзькова.

1 червня 2014 року завершився термін повноважень 12 із 15 членів ЦВК, а 3 лютого 2017 - ще одного члена комісії. 3 червня 2016 року Петро Порошенко вже вносив до Верховної Ради подання на звільнення 12 з 15 членів ЦВК і призначення 11 нових, але до голосування в парламенті тоді так і не дійшло.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3060965
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору