EN|RU|UK
 Політика України, За кордоном
  15442  65

 Росія має вивести війська з Придністров'я, - прем'єр-міністр Молдови Філіп

Російська Федерація має вивести свої війська з території Придністров'я, оскільки їхня присутність сприяє подальшій деградації ситуації і дезінтеграції Молдови.

Як передає Цензор.НЕТ, про це заявив Прем'єр-міністр Республіки Молдова Павел Філіп під час 11-го Київського безпекового форуму.

"Незаконна військова присутність в країнах не призводить до мирного врегулювання конфлікту. Навпаки, це заохочує деструктивні сили продовжувати свої плани з відриву шматків території країни. Саме тому ми постійно вимагаємо і просимо виведення російських військ з території Молдови, а також трансформації нинішньої операції у Придністров'ї у міжнародну цивільну місію з міжнародним мандатом, будучи впевненим, що це створить належне підґрунтя для розв'язання Придністровського конфлікту через переговори", - заявив він.

Прем’єр-міністр Молдови підкреслив, що нинішнє безпекове середовище в регіоні Східної Європи "перебуває під впливом постійних змін, які самі по собі вже генерують нові виклики і загрози". "Ці виклики і складнощі по-новому визначають концепцію безпеки. І порядок денний безпеки має базуватися на новому підході до асиметричних та неконвенційних ризиків, які, з іншого боку, потребують нової природи міжнародної солідарності", - сказав він.

П.Філіп наголосив, що на сьогодні традиційні загрози не скоротилися, але також виникли нові, гібридні загрози, кіберзагрози. "Традиційні загрози, такі як військові, все ще існують. Ми їх бачимо також в Республіці Молдова, тому що на нашій території є російські війська. Такі загрози є актуальними для всієї Східної Європи. Такі "гарячі точки", конфлікти, присутність іноземних військ, які незаконно перебувають на чужій території, несуть таку загрозу, що політика конфронтації буде лише нарощуватися", - сказав він.

П.Філіп також підкреслив, що Республіка Молдова є надійним партнером України та "буде підтримувати усі зусилля України з подолання кризи на Донбасі та політико-дипломатичного врегулювання проблеми Криму для того, щоб забезпечити мир та територіальну цілісність України, її суверенітет". "Республіка Молдова засудила і зараз засуджує незаконну анексію Криму і вона підтримує зусилля України з врегулювання кризи на Донбасі, як це передбачають Мінські угоди", - сказав він.

Зазначимо, щорічний міжнародний захід "Київський безпековий форум", започаткований Фондом Арсенія Яценюка "Відкрий Україну" у 2007 році, є платформою для дебатів із найактуальніших питань безпеки в Європі та Чорноморському регіоні. Метою Форуму є посилення співробітництва у сфері безпеки між Європейським союзом та Чорноморським регіоном, підвищення рівня обізнаності про розвиток безпеки серед ключових гравців, посилення ролі незалежних та неурядових акторів у вирішенні безпекових проблем в Європі.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3060961
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору