EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  4668  19

 Приховувати виведення коштів з України "Росаві" допомагав банк "Фінанси та кредит", що належить до тієї ж фінансово-промислової групи, - Офіс великих платників податків

Офіс великих платників податків провів позапланову перевірку ПрАТ "Росава".

За її результатами було встановлено порушення вимог валютного законодавства в частині недотримання граничних термінів розрахунків у сфері ЗЕД і донараховано пеню у розмірі 1 278,66 млн грн, пише прес-служба Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби.

За період з 2011 р. ПрАТ "Росава" за зовнішньоекономічним контрактом було перераховано на рахунок нерезидента 52,66 млн дол США як авансову оплату за товар, який так і не було поставлено. Аванс також не було повернуто, хоча однією з вимог українського валютного законодавства є повернення валютних цінностей на територію України у встановлені терміни.

Приховати виведення коштів компанії допоміг обслуговуючий банк - ПАТ "Банк "Фінанси та Кредит", через який здійснювалося перерахування валютних коштів і який разом із ПрАТ "Росава" належить до фінансово-промислової групи "Фінанси та Кредит", бенефіціарним власником якої є Костянтин Жеваго. Натомість, відповідно до розділу 5 Інструкції про порядок здійснення контролю за експортними, імпортними операціями, затвердженої Постановою Правління НБУ від 24.03.1999 року N 136, обслуговуючий банк повинен був надати податковим органам інформацію про виявлені у звітному місяці факти порушень, у цьому випадку - щодо ненадходження виручки або товарів у встановлені законодавством терміни.

Відповідна інформація від банку до податкових органів не надходила. 17 грудня 2015 року у банку було відізвано ліцензію на здійснення банківської діяльності та розпочато процедуру ліквідації банку Фондом гарантування вкладів фізичних осіб. Під час проведення аудиту Фондом гарантування вкладів фізичних осіб на здійснення ліквідації АТ "Банк "Фінанси та Кредит" було встановлено, що валютну операцію ПрАТ "Росава" з контролю не знято. 

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3060943
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору