EN|RU|UK
 Політика України
  31404  212

 Запровадження воєнного стану в 2014-му, про яке говорять диванні експерти, не дозволило б використовувати армію і техніку, - Турчинов

Заїжджена фраза багатьох диванних експертів про те, що "було помилкою не ввести воєнний стан навесні 2014-го", - це міф.

Про це Секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов розповів в інтерв'ю виданню "Гордон", повідомляє Цензор.НЕТ.

Він зазначив, що на думку таких "експертів" запровадження воєнного стану дало б можливість воювати без всяких обмежень, стріляти, наступати, а без цього офіцери і солдати невпевнено поводилися і боялися використовувати зброю. Але насправді це не так.

"Це повне незнання українського законодавства, нерозуміння елементарної термінології. Особливо сумно, коли таке невігластво демонструють "експерти" з генеральськими погонами. По ідеї, вони просто зобов'язані знати, чим відрізняється, українською мовою, як в Конституції записано, "оголошення воєнного стану" від "оголошення стану війни". Слова дуже схожі, але не їхній зміст", - сказав Секретар РНБО.

"Воєнний стан - це правовий режим жорсткого обмеження конституційних прав і свобод громадян: заборона масових заходів і зборів, вільного переміщення, введення цензури засобів масової інформації, можливість відчуження будь-якої власності і ресурсів в інтересах держави, можливість позбавлення волі без судових рішень тощо. Але при цьому воєнний стан не передбачає зняття обмежень на використання зброї та Збройних сил. Для використання армії і важкого озброєння, для знищення зовнішнього ворога необхідно, згідно з нашою Конституцією і законодавством, оголошувати війну (оголошення стану війни). На превеликий жаль, ні в 2014 році, ні зараз Україна поки не готова оголосити війну Російській Федерації, яка має один із найбільших арсеналів зброї масового знищення", - пояснив Турчинов.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3060751
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
 
 
 
 
 
 вгору