EN|RU|UK
 Політика України, За кордоном
  12395  65

 До Росії немає ніякої довіри. Навіть Путін починає розуміти, що Захід не можна налякати тиском, - член ради НАТО Онишкевич

Росії не вдається налякати ні НАТО, ні Євросоюз, ні західні країни своїм тиском, тим паче, що країна втратила довіру, оскільки показала свою зневагу до міжнародного права, зробила превентивну війну інструментом своєї політики.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на "Укрінформ", про це в інтерв'ю RFI сказав екс-міністр оборони Польщі, чинний учасник Північноатлантичної ради НАТО Януш Онишкевич.

"Навіть президент Путін вже починає розуміти, що ні НАТО, ні Євросоюз, ні західні країни не можна просто налякати тиском, отримати поступки... Проблема в наших відносинах з Росією така, що, по-перше, взагалі немає ніякого довіри з нашого боку. Росія просто показала, що не вважає міжнародне право обов'язковим до виконання, показала, що превентивна війна - це можливо, це перебуває серед інструментів російської політики", - сказав Онишкевич.

За його словами, прикладом превентивної війни стали події в Грузії та Україні.

"Ми вже мали приклад превентивної війни в 2008 році в Грузії. Коли була ця війна, всі дивилися на те, що відбувається в Південній Осетії, але ніхто не дивився на те, що відбувається в Абхазії", - сказав Онишкевич.

На його думку, ситуація з Абхазією була "зовсім іншою справою", оскільки там нічого не відбувалося.

"Росіяни говорили: "нічого не відбувалося, але могло відбуватися", "якщо щось небезпечне може відбуватися, то ми маємо право на інтервенцію". Ось це дуже небезпечна концепція. І те ж саме сталося потім в Криму", - упевнений Онишкевич .

Він також упевнений, що Захід не послабить свої позиції через погрози Кремля.

"Або загрози, або давайте зробимо вигляд, що все минулося і повернемося до просто бізнесу з Заходом. Але так не вийде, ми не можемо дозволити собі колишні помилки", - заявив політик.

Як повідомлялося, міністерство фінансів США оприлюднило 6 квітня новий пакет санкцій, в який були включені 7 російських олігархів, 17 представників російської державної влади, а також 14 організацій і компаній. Найбагатші росіяни через запроваджені 6 квітня санкцій втратили загалом близько 16 млрд доларів протягом дня.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3060585
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору