EN|RU|UK
 За кордоном
  21481  75
Матеріали за темою:

 Радбез ООН не підтримав російський варіант резолюції щодо Сирії

Проти проекту резолюції, запропонованої російською делегацією, проголосували сім учасників Ради Безпеки Організації Об'єднаних Націй.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ, голосування відбулося у вівторок під час засідання РБ ООН на тему: "Ситуація на Близькому Сході".

"Результати голосування такі: "за" - шість голосів, "проти" - сім, утрималися - двоє. Проект резолюції не приймається, оскільки не отримав необхідної кількості на його підтримку", - зазначив голова Ради Безпеки, постійний представник Перу при ООН Густаво Меза-Куадра.

Глава делегації РФ при ООН перед голосуванням процитував Леніна, заявивши, що російський проект резолюції відповідає принципу "краще менше, проте краще". Він заявив, що варіант, запропонований РФ, якнайкраще відповідає вимогам щодо створення незалежного і неупередженого розслідування в Сирії.

У відповідь постійний представник США при ООН Ніккі Хейлі пояснила, чим відрізняється американський варіант резолюції від російського.

"По-перше, Росія хотіла забезпечити собі можливість затверджувати слідчих, яких обирали би для виконання цього завдання (розслідування хіматак у Сирії. - Ред.). По-друге, Росія хотіла, щоб Рада Безпеки розглядала висновки будь-якого розслідування до публікації доповідей. Хоча б щось із цього відповідає розумінню незалежного і неупередженого розслідування?"- зазначила Хейлі.

Представник США наголосила: "Росія запам'ятає, що цього дня вона вважала за краще захистити монстра, а не життя сирійського народу".

Раніше російська делегація в РБ ООН скористалася своїм правом вето як постійний член Ради для того, щоб заблокувати американський проект резолюції, який передбачав створення незалежного механізму розслідування хімічних атак у Сирії. Крім Росії, проти американського проекту висловилася делегація Болівії, яка традиційно підтримує російську позицію. Представник Китаю утримався.

Гуманітарна організація "Білі каски" повідомила, що в ніч на 7 квітня вертоліт скинув бочкову бомбу з хімікатами над містом Дума, яке вважається останнім осередком опору джихадистів і повстанців у регіоні. Більшість постраждалих мирних жителів - жінки та діти, зазначили активісти. Інформацію про атаку підтвердила гуманітарна організація "Союз медичних організацій допомоги Сирії" (UOSSM), за даними якої жертвами стали не менше 150 осіб. Голова UOSSM Ганем Тайяра назвала хіматаку "однієї з найжахливіших" в історії Сирії. 

Імовірну хіматаку різко засудили США, Німеччина, Франція та Велика Британія. Франція і низка інших країн у зв'язку з цим скликали екстрене засідання Ради Безпеки ООН. Постпред Франції в ООН Франсуа Делатр під час екстреного засідання Радбезу наголосив, що заява Сирії про знищення в 2013 році всіх хімічних запасів була брехнею.

Постійний представник США в ООН Ніккі Хейлі заявила, що США дадуть відповідь на хімічну атаку в Сирії незалежно від того, чи ухвалить Рада Безпеки ООН резолюцію, чи ні. Ударна група ВМС США з авіаносцем "Гаррі Трумен" висунулася в Середземномор'я.

МЗС Росії та сирійське державне інформагентство SANA назвали повідомлення про атаку дезінформацією. 

Зазначимо, що Україна входить до списку країн-учасниць Конвенції про заборону хімічної зброї (КХЗ). Ратифікація документа відбулася в 1998 році. Зі 196 країн, які можуть увійти до списку, не приєдналися до заборони хімічної зброї Єгипет, Північна Корея, Палестина та Південний Судан.

Дума - це останнє місто, яке утримує сирійська опозиція в Східній Гуті. Воно оточене сирійськими військами, яким також надають підтримку російські сили. 

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3060581
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору