EN|RU|UK
 Політика України
  7770  30

 НАЗК пропонує прибрати з відкритого доступу частину інформації у деклараціях і звільнити від декларування ВПО і силовиків, які вирушають у зону АТО, - ЦПК. ІНФОГРАФІКА

Національне агентство з запобігання корупції (НАЗК) розробило законопроект, яким пропонує дозволити всім правоохоронцям, які вирушають у зону АТО, не подавати декларації.

Як пише Цензор.НЕТ із посиланням на сайт організації, Центр протидії корупції (ЦПК) отримав текст законопроекту, який НАЗК подало на затвердження до Кабінету міністрів.

НАЗК пропонує прибрати з відкритого доступу частину інформації у деклараціях і звільнити від декларування ВПО і силовиків, які вирушають у зону АТО, - ЦПК 01

Згідно з документом, НАЗК хоче отримати право визначати спеціальний порядок подання декларацій не тільки оперативниками і розвідниками, як це дозволено зараз, але і військовим прокурорам та іншим силовикам, які вирушають для виконання завдань у військово-цивільні адміністрації, а також внутрішньо переміщеним особам.

"Це узаконить дозвіл НАЗК приховувати свої декларації не тільки СБУшникам, але і будь-якого з правоохоронців, - стверджує Віталій Шабунін, голова правління Центру протидії корупції. - Це відкриє скриньку Пандори і дозволить приховувати декларації тисячам чиновників, які матимуть довідки про те, що є внутрішньо переміщеними особами або були у відрядженні в АТО. Тепер будь-який прокурор ГПУ або чиновник Нацполіції, який з'їздить у відрядження в АТО, матиме індульгенцію від подачі декларацій", - додає він.

Ще одне ноу-хау проекту - не показувати в публічному доступі декларації обійману посаду декларанта або посаду, на яку він/вона претендує. Також в НАЗК хочуть приховати навіть населений пункт, де перебуває майно декларанта.

НАЗК пропонує прибрати з відкритого доступу частину інформації у деклараціях і звільнити від декларування ВПО і силовиків, які вирушають у зону АТО, - ЦПК 02

Також законопроект передбачає створення в держорганах і державних підприємствах, підпорядкованих НАЗК, спеціальні підрозділи для контролю і координації виконання антикорупційного законодавства. Створення таких клонів НАЗК, впевнені в ЦПК, вимагатиме серйозного бюджетного ресурсу.

Крім того, НАЗК хоче розширити повноваження щодо отримання інформації та безперешкодно отримувати банківську таємницю. Зараз вони можуть це робити через суд, який і має виступати фільтром для запобігання зловживань. Така сама процедура використовується для НАБУ, й інших правоохоронців.

"Інформація про банківську таємницю є приватною інформацією, захищається законом і не може бути надана без рішення суду у всіх цивілізованих країнах світу, - пояснює Олена Щербань. - Доступ до такої інформації стане не лише порушенням прав людини, а й спричинить масу маніпуляцій і зловживань із боку державних органів", - додає вона.

Документ також передбачає "багато інших абсурдних норм", повідомляють у ЦПК. Наприклад, дозволити визнати відрядження як поважну причину для несвоєчасного подання декларації. Також НАЗК пропонує не звільняти покараних адміністративним стягненням за корупцію держслужбовців, якщо суд при визначенні покарання не застосує покарання у вигляді позбавлення права обіймати певні посади.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3060551
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору