EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  20954  103

 Майже 2,6 млрд з бюджету спрямовано на покращення безпеки доріг, українці мають відчути ефект вже цього року, - Гройсман

Уряд України цього року виділяє безпрецедентні кошти на будівництво та ремонт доріг, фінансує роботи з покращення безпеки магістралей, і ставить жорстку вимогу реально це зробити.

Про це сказав прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час першого засідання Координаційної ради з питань безпеки руху, утвореної в лютому цього року, пише Цензор.НЕТ із посиланням на Урядовий портал.

Глава Уряду навів статистику, за якою щороку в Україні на дорогах гинуть не менше 3,5 тис. осіб, травмуються - близько 35 тис. При цьому зберігається тенденція, коли поліпшення якості дорожнього полотна призводить до погіршення дисципліни водіїв та перевізників – передусім, у сегменті швидкісного режиму і перевантаження транспорту.

"Ми створили Координаційну раду з питань безпеки руху. Її завдання - напрацювати державну програму підвищення безпеки дорожнього руху. І показники тут єдині – зменшення кількості ДТП і травмованості, - сказав Володимир Гройсман. – Ми направляємо 47 млрд грн на дороги, вводимо нові стандарти, ми змінили державні будівельні норми. Реалізується програма "500-500-1000" - там є і рух по колу, і острівці безпеки. Це дозволяє зменшити негативні явища. Майже 2,6 млрд направимо виключно на (питання) безпеки. Цього року українці мають відчути, що дороги стали безпечнішими".

Учасники наради обговорили практику застосування нових норм при будівництві доріг, використання світового досвіду, а також питання роботи патрульної поліції – в тому числі, в контексті можливостей використання автоматичних засобів контролю руху.

За пропозицією глави Уряду, додаткові урядові рішення з означених питань будуть напрацьовані вже найближчими тижнями і ухвалені під час одного з найближчих засідань уряду.

"Краще ми будемо (якісно) перевіряти (і гарантувати безпеку руху), аніж люди будуть когось ховати – як ми бачили в Харкові та в інших містах, - сказав Володимир Гройсман. – Питанню доріг в Україні роками не приділяли увагу. Так само, як і проблемі безпеки руху. Маємо змінити ситуацію. Нам треба не витрачати, а інвестувати ресурс аби отримати потрібний ефект".

"Наразі нам треба швидко напрацювати державну програму. Далі включимо місцеву владу, аби вони на основі нашої програми розробили свої регіональні програми (безпеки руху)", - зазначив Володимир Гройсман.

Нагадаємо, з 1 січня 2018 року почав роботу Дорожній фонд. Він передбачає зміну у фінансуванні дорожнього господарства. Зокрема, автодорожня галузь отримала гарантоване державою фінансування. Цього року - це майже 33 млрд грн плюс окреме додаткове фінансування низки ключових магістралей - понад 14 млрд грн.

Також кабмін у рамках розвитку дорожнього господарства почав реалізацію програми "500-500-1000", яка передбачає будівництво 500 кільцевих розв'язок, 500 острівців безпеки і 1000 пішохідних переходів.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3060542
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору