EN|RU|UK
 Політика України
  3887  6
Матеріали за темою:

 КС завтра почне розгляд законопроекту про зміни Конституції щодо скасування депутатської недоторканності

Велика палата Конституційного суду України на пленарному засіданні в середу, 11 квітня, розгляне справу щодо звернення Верховної Ради про надання висновку про відповідність законопроекту про внесення змін до Основного закону в частині скасування депутатської недоторканності статтям 157 і 158 Конституції України. Таке рішення необхідно для подальшого продовження процедури щодо скасування депутатської недоторканності.

Розгляд справи відбудеться у формі письмового провадження, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

Разом з тим продовжиться розгляд справи за конституційним поданням 46 народних депутатів щодо конституційності закону України "Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборону пропаганди їх символіки" від 9 квітня 2015 року.

Крім того, у четвер, 12 квітня, велика палата КС обговорить питання про форму розгляду справи за конституційним поданням Верховної Ради про надання висновку щодо відповідності законопроекту про внесення змін до ст. 80 Основного закону щодо недоторканності нардепів (№7203) вимогам ст. 157 і 158 Конституції України.

Згідно з процедурою, законопроект про внесення змін до Конституції України може бути розглянутий Верховною Радою тільки за наявності висновку Конституційного суду щодо відповідності документа вимогам ст. 157 і 158 Основного закону.

Після отримання висновків КС парламент може попередньо схвалити (прийняти в першому читанні) такий законопроект не менше 226 голосів нардепів. На наступній черговій сесії парламент може голосувати за нього для прийняття в цілому. Для цього буде потрібно не менше 300 голосів парламентаріїв.

Нагадаємо, 19 жовтня 2017 року Верховна Рада підтримала внесення до порядку денного сесії і направлення для висновків в КС президентського законопроекту (№7203) про внесення змін до ст. 80 Конституції України щодо недоторканності народних депутатів.

Народні депутати підтримали також включення до порядку денного сесії і направлення для висновків до Конституційного суду депутатського законопроекту (№6773) про внесення змін до Конституції України в частині скасування недоторканності народних депутатів.

Президентський законопроект №7203 зареєстрований у парламенті 17 жовтня 2017 року. Документ пропонує викласти у новій редакції статтю 80 Конституції України, виключивши з неї норму, згідно з якою народним депутатам України гарантується депутатська недоторканність, залишивши лише частину, згідно з якою народні депутати не несуть юридичної відповідальності за результати голосувань або висловлювань у парламенті, за винятком відповідальності за образу або наклеп.

З ст. 80 Основного закону, в разі ухвалення законопроекту про внесення змін, буде вилучено норму, згідно з якою народним депутатам України гарантується депутатська недоторканність. З Конституції вилучається також норма про те, що "народні депутати України не можуть бути без згоди Верховної Ради України притягнені до кримінальної відповідальності, затримані чи заарештовані".

Аналогічні положення містить проект закону, який був внесений до Верховної Ради в липні 2017 року понад 150 народними депутатами. За своєю суттю законопроекти №7203 і №6773 відрізняються лише тим, що, згідно з президентської ініціативи, зміни до Конституції в частині скасування недоторканності повинні набути чинності з 1 січня 2020 року.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3060461
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору