EN|RU|UK
 Політика України
  16288  67

 Sea Launch. Україна поверне статус космічної держави в 2019 році

Голова ГС "Центр космічних ініціатив", герой України Юрій Алексєєв заявив, що вже наступного року Україна відновить роботу в рамках космічного проекту "Sea Launch" і завершить роботи зі створення власної бойової ракети.

Про це йдеться в його публікації для видання "Новое время".

Алексєєв зазначає, що на сьогодні ракетобудування перебуває в занепаді, а в Державного космічного агентства України відсутня не те, що стратегія розвитку, а навіть концепція розвитку галузі та план робіт на найближчий період.

З огляду на свій сорокарічний досвід у ракетно-космічній сфері, Алексєєв проводить паралель між ставленням попередніх керівників держави, таких як Леонід Кравчук, Віталій Масол, Леонід Кучма та інших, до підприємств галузі та нинішнього керівництва країни. "Завдяки такому ставленню ми отримали можливість активно працювати і контактувати з провідними ракетно-космічними підприємствами і агентствами усього світу", - пише автор.

Незважаючи на те, пише Голова ГС "Центр космічних ініціатив", що перші контракти з американцями за програмою "Ірідіум" були не цілком вдалими (із 36 низькоорбітальних супутників третину було втрачено під час запуску), робота з розвитку галузі тривала. Пізніше почав реалізовуватися проект "Sea Launch" (Морський старт), у якому взяли участь компанії з чотирьох країн: "Південмаш" (Україна), "Боїнг" (США), "Кварнер" (Норвегія) та "Енергія" (РФ). У підсумку, в 1998 році було проведено перший у світі пуск важкої ракети з морської платформи на екваторі. "Це почала працювати американсько-російсько-норвезько-українська компанія "Морський старт" з офісом і припискою корабля і платформи в Каліфорнії в місті Лонг Біч", - пише Алексєєв. Загалом було проведено понад 30 успішних запусків і завдяки "Морському старту" Україна, в особі "Південмашу" та КБ "Південне" змогла заробити близько $1 млрд.

Голова ГС "Центр космічних ініціатив" впевнений, що саме великий досвід українських підприємств у створенні супутникових систем дозволив виграти тендер на створення супутника дистанційного зондування землі та запустити його для Республіки Єгипет у 2007 році. Алексєєв зазначає, що роботу над супутником вело відразу кілька українських підприємств - КБ "Південне" і "Південмаш" (Дніпропетровськ), НДІРВ та "Хартрон" (Харків), КБ "Арсенал" (Київ), а курували її представники Космічного агентства України.

Така злагоджена робота, на його думку, дозволила Україні запустити і власний супутник ДЗЗ "Січ-2" у 2011 році. "Цей супутник дозволив серйозно зайнятися контролем посівів наркотичних культур, площами відкритих кар'єрів з видобутку залізної та марганцевої руди і бокситів, вирішувати деякі питання Міністерства оборони України", - пише Юрій Алексєєв.

Автор зазначає, що підприємства космічної галузі успішно справлялися і з виробництвом суто цивільної продукції. Наприклад, "Південмаш" виробляв тролейбуси, трамваї, обладнання для ТЕЦ, а "Хартрон" розробляв системи захисту для АЕС.

При цьому Алексєєв наголошує, що все це залишилося в минулому, і, незважаючи на гучні заяви глав агентств і керівників підприємств про будівництво космодромів, "не робить честі космічному агентству України і керівництву країни". І саме відновлення проекту "Sea Launch", на його думку, стане відродженням української космічної галузі, а 2019 рік стане роком завершення робіт зі створення української бойової ракети.

Для довідки: Юрій Алексєєв, Голова ГС "Центр космічних ініціатив", Герой України, академік Міжнародної академії астронавтики, Академії інженерних наук та Академії технологічних наук України, лауреат Державної премії України, Генеральний директор ДП "Південний машинобудівний завод ім. О.М.Макарова" (1992-2005), Голова Державного космічного агентства України (2005-2009, 2010-2014).

На правах реклами

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3060447
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору