EN|RU|UK
 Події, За кордоном
  8373  38

 69 фрагментів тіл було виявлено в трунах інших жертв Смоленської катастрофи, - прес-секретар Національної прокуратури Польщі

Під час проведення ексгумацій та судмедекспертиз 77 жертв Смоленської катастрофи, яке триває в Польщі з кінця 2016 року, виявлено 69 фрагментів тіл 26 осіб, які були в трунах інших людей.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ, про це повідомила в понеділок прес-секретар Національної прокуратури Польщі Ева Бялік, передає РАР.

"Дослідження експертів, які працювали під час ексгумації та судмедекспертиз жертв Смоленської катастрофи, викликають шок: виявлено 69 фрагментів тіл 26 осіб, які були в трунах інших жертв катастрофи", - заявила Бялік.

Під час досліджень виявлено підміну двох тіл (підміну шести інших тіл виявила раніше окружна військова прокуратура). У трунах і тілах загиблих виявлено також багато сторонніх предметів: гумові рукавички, пакети, пляшки тощо.

Зазначається, що в 90% випадків документація з проведення судмедекспертиз жертв у Москві містить грубі помилки. Наприклад, росіяни описували внутрішні органи загиблих, яких вони внаслідок хірургічних втручань за життя не мали. Крім того, у випадку понад 30% загиблих судмедекспертиз у Москві взагалі не було проведено.

Експерти мають провести ексгумацію ще семи жертв катастрофи, що триватиме до середини травня цього року.

Після проведення 77 ексгумацій уже підготовлено генетичні, токсикологічні та гістопатологічні експертизи. Лабораторії у Великій Британії, Італії та Північній Ірландії мають провести фізико-хімічні експертизи щодо наявності слідів вибухових матеріалів.

Після перевезення тіл загиблих з Москви до Польщі у квітні 2010 року їх відразу поховали, без проведення повторних судмедекспертиз у Польщі. У зв'язку з цим Національна прокуратура країни почала слідство у справі про халатність відповідальних осіб, які відмовилися від проведення повторних експертиз у РП.

Як відомо, 10 квітня 2010 року під Смоленськом розбився урядовий Ту-154М, яким представники польської політичної та військової еліти, включно з президентським подружжям Леха та Марії Качиньських, прямували на вшанування 70-х роковин Катинської трагедії. Загинули всі 96 осіб, які перебували на борту.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3060369
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору