EN|RU|UK
 Політика України
  28316  192

 Нам не треба забирати Крим, він сам до нас прийде: Росія дедалі більше демонструє свою нездатність керувати ним, - Кравчук

Україні не варто намагатися повернути Крим, бо він і сам прийде назад, тому що Росія не здатна з ним впоратися.

Таку думку висловив в інтерв'ю "Обозревателюперший президент України Леонід Кравчук, передає Цензор.НЕТ.

Він нагадав, як під час передачі Криму Україні в 1954 році росіяни, які живуть на території півострова, самі просили переселити їх звідти, бо "не могли там жити". В результаті радянський лідер Микита Хрущов насильно "пхнув" його Україні, оскільки Росія не могла з ним впоратися. За його словами, така ж ситуація чекає і сучасників.

"Я вперше приїхав до Криму студентом. Це був 1953-й рік. Через рік після цього Крим був переданий Україні, в 1954-му році. В 1953-му я побачив, як там жили люди - орловські, тамбовські. Вони виходили на вулицю і плакали, вони не знали, що їм там робити, як жити. Вони опухли від укусів москітів. Так сталося, що після того, як ми були в Криму (я і група студентів), туди приїхав Хрущов зі своїм зятем Аджубеєм. І ці нещасні люди вийшли до Хрущова, оточили його, стали благати, молити. Приберіть нас звідси, ми не можемо тут жити! Хрущов, не зупиняючись у Криму, приїхав до Києва, де першим секретарем ЦК КПУ був Кириченко, зайшов до нього в кабінет і сказав, що ви повинні забрати Крим. Тому що Росія не може впоратися з ситуацією в Криму. "Не може впоратися", - так і пише в своїх записках Аджубей. Кириченко почав упиратися, мовляв, ми не можемо забрати Крим, у нас же виробничі плани, все порушиться! Хрущов тоді бере Кириченка в поїзд, везе в Москву на засідання політбюро, де тут же було ухвалено рішення про передачу Криму Україні. Тому ці ілюзії, що в п'яному вигляді Хрущов передав нам півострів - це дурниці. Змусили, ще раз підкреслюю, ЦК Компартії України прийняти Крим. Тобто Росія не могла з ним впоратися. Я до чого це розповідаю? Тому що і зараз там така ж ситуація складається. Нам не треба забирати Крим, він сам до нас прийде. Тому що Росія дедалі більше демонструє свою нездатність керувати ним. Вони думають, що зробити з Криму: чи ж військову базу? Ці невеликі фрагменти правдивої інформації, які доходять до нас, свідчать про те, що далеко не все на півострові добре складається. І ми не будемо просто чекати - ми будемо йти вперед, і ситуація у нас буде поліпшуватися - і економічно, і соціально, і політично. І тоді люди побачать, що тут краще", - розповів Кравчук.

Разом з тим, він натякнув, що свобода для Криму може настати будь-якої миті.

"Коли це настане? Ось настала тоді, в 1954-му році, може настати і зараз. Хто міг сказати, що Радянський Союз розвалиться в 1991 році? Хто це міг передбачити? За півтора місяці до розвалу ми з Горбачовим (президентом СРСР) обговорювали плани зміцнення федерації. Але коли в політичний процес включається народ (путч 1991 року), він може в будь-який час все змінити", - підкреслив екс-президент.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3060267
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору