EN|RU|UK
 Суспільство
  11133  42

 На пенсію держслужбовця українці можуть претендувати лише за умови дотримання вимог щодо віку, страхового та робочого стажу, - Верховний Суд

Обов'язковими умовами для збереження у особи права на призначення пенсії державного службовця є дотримання сукупності вимог щодо віку, страхового стажу і стажу державної служби.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на зразкове рішення Верховного Суду.

У документі зазначається, що після набуття чинності нового Закону України "Про державну службу" 1 травня 2016 року зберігають право на призначення пенсії державного службовця відповідно до попереднього Закону України "Про державну службу" (від 16 грудня 1993 року № 3723-XII) лише ті особи, які мають стаж державної служби, вік і страховий стаж.

Крім цього, особи-держслужбовці, яким встановлено інвалідність, із 1 травня 2016 року втратили право на призначення пенсії за інвалідностю державного службовця в розмірах, визначених попереднім Законом, однак зберегли право на призначення пенсії за інвалідностю відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Отже, Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позову до управління Пенсійного фонду України (ПФУ), в якому позивач просила визнати протиправною відмову в здійсненні переведення її з пенсії за інвалідностю на пенсію державного службовця і зобов'язати відповідача призначити пенсію державного службовця.

Ці висновки суд рекомендує застосовувати в адміністративних справах за зверненням осіб до суду з позовами до територіальних органів ПФУ з вимогами призначити пенсію за інвалідностю державного службовця відповідно до ст. 37 Закону України від 16 грудня 1993 року № 3723-ХІІ "Про державну службу".

Верховний Суд звертає увагу, що на інше застосування норм матеріального права, ніж у зразковій справі, можуть впливати відмінності в обставинах справи, зокрема щодо віку і стажу позивача.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3060235
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору