EN|RU|UK
 Політика України
  19846  84

 "Північний потік-2" не сприяє диверсифікації джерел поставок газу, ЄС не підтримуватиме його фінансово, - представник ЄК Рісторі

Міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик і генеральний директор Генерального директорату з питань енергетики Європейської комісії Домінік Рісторі провели офіційну зустріч.

Про це пише Цензор.НЕТ із посиланням на Урядовий портал.

Під час брифінгу за результатами зустрічі Домінік Рісторі запевнив, що підтримує позицію України щодо російського газопроводу в обхід України "Північний потік-2". 

"Наша позиція чітка: ми вважаємо, що "Північний потік-2" не сприяє диверсифікації джерел і маршрутів постачання газу. Він не буде підтриманий фінансово з боку ЄС", - зазначив Домінік Рісторі.

Сторони домовилися продовжити співпрацю у напрямі реалізації спільних проектів в енергетичній сфері.

 "Енергетична сфера є однією з найбільш прогресивних у контексті виконання наших зобов’язань за Угодою про асоціацію. Україна відчуває підтримку ЄС", - зазначив міністр.

Представники європейської сторони звернули увагу на значний прогрес у просуванні реформ та відзначили результати, які продемонструвала українська сторона, особливо щодо трансформації енергетичного ринку.

"Результати вражаючі. Вони абсолютно не такі, як були 4 роки тому. Все це сталося завдяки ініціативам Міністерства і пана міністра, нашим спільним зусиллям у досягненні прогресу щодо диверсифікації постачання енергоресурсів, особливо у газовій сфері. Ми продовжимо підтримувати Україну у реформуванні газової та електроенергетичної сфер, нарощуванні потенціалу незалежного регулятора та у русі України щодо анбандлінгу. Це однозначно дозволить залучити інвесторів та побудувати партнерські зв’язки з компаніями у Європі", - зазначив Домінік Рісторі.

При обговоренні енергоефективності та відновлювальної енергетики європейська сторона позитивно відзначила зусилля уряду щодо впровадження не лише вітрової та сонячної енергії, але також і енергії біомаси та енергії від органічних відходів.

Зазначимо, що "Північний потік 2" - проект магістрального газопроводу з Росії до Німеччини через Балтійське море довжиною понад 1200 км, є розширенням "Північного потоку". Проект "Північний потік" передбачає будівництво і роботу двох ниток газопроводу загальною потужністю 55 млрд кубометрів газу в рік від узбережжя Росії через Балтійське море до Німеччини. Його траса проходить паралельно діючому магістрального газопроводу. Про згоду на будівництво "Північного потоку - 2" на своїх територіях вже заявили земля Мекленбург-Передня Померанія в Німеччині та Фінляндія.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3060210
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору