EN|RU|UK
 Політика України
  5409  29

 Гройсман виступає за посилення закону "Маски-шоу стоп" встановленням відповідальності правоохоронців за перевищення повноважень

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман підтримує ініціативу щодо посилення прийнятого закону про захист бізнесу від дій правоохоронців (так званий "Маски-шоу стоп") встановленням відповідальності контролерів за перевищення своїх повноважень.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

"Закон покликаний навести лад у стосунках між правоохоронною системою та бізнесом. Наш пріоритет - покращувати умови життя, але це можливо за умов розвитку економіки та підприємництва", - сказав В.Гройсман під час засідання міжвідомчої комісії з питань забезпечення дотримання правоохоронними органами прав та законних інтересів осіб.

Прем'єр підкреслив, що ключове завдання нової комісії, до якої увійшли переважно представники ділових асоціацій та Офісу бізнес-омбудсмена, - розгляд усіх випадків тиску на бізнес.

"Перевищення повноважень - ми даватимемо свої висновки і звертатимося до правоохоронних органів, аби вони приймали кадрові рішення щодо нечесних працівників. Але будуть вимоги й до бізнесу: чесний бізнес, чесна сплата податків. Цей баланс треба зберегти", - сказав він.

Він запропонував підприємцям до наступного засідання комісії окреслити випадки тиску на бізнес, щоб можна було ухвалити конкретні рішення щодо подальших дій.

Ухвалений урядовий закон про захист бізнесу має бути реалізований і посилений новими законодавчими ініціативами - у контексті встановлення відповідальності контролерів за перевищення своїх повноважень.

Як повідомлялося, 16 листопада Верховна Рада України прийняла за основу і в цілому закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення дотримання прав учасників кримінального провадження та інших осіб правоохоронними органами під час здійснення досудового розслідування" (№7275) (так званий закон "Маски-шоу стоп").

Президент України Петро Порошенко підписав цей закон 1 грудня.

Згідно з текстом законопроекту, оприлюдненим на парламентському сайті, документ передбачає введення обов'язкової відеофіксації обшуків та розгляду клопотань слідчим суддею, окрім вирішення питання щодо проведення негласних слідчих дій. Передбачено право сторони захисту самостійно здійснювати відеофіксацію обшуку.

Кримінальний процесуальний кодекс доповнюється переліком підстав для закриття кримінального провадження у разі наявності нескасованої постанови слідчого, прокурора про закриття кримінального провадження щодо тієї ж дії.

У лютому 2018 року прем'єр-міністр В.Гройсман ініціював створення спеціальної комісії з питань виконання вимог законодавства із захисту бізнесу і відповідальності контролюючих органів за надмірний тиск на підприємців.

Наприкінці березня народний депутат (фракція "Блок Петра Порошенка"), представник Кабінету Міністрів у парламенті Вадим Денисенко повідомив, що група народних депутатів найближчим часом запропонує зміни до законодавства, що передбачають дисциплінарну та кримінальну відповідальність за порушення порядку проведення обшуків у бізнесу. "Треба вводити дисциплінарну або навіть кримінальну відповідальність силовиків за невиконання закону "Маски-шоу стоп", - сказав він.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3060174
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору