EN|RU|UK
 Економіка
  20228  99

 Минулого року українські металурги виробили рекордно низьку кількість сталі за роки незалежності, - 112

Однією з причин є брак важливих сировинних ресурсів.

Зокрема, існує загроза закриття імпорту сірчаної кислоти, що може створити монополію на цей вид сировини, повідомляє 112.

Міжвідомча комісія з торгівлі має ухвалити відповідне рішення наприкінці квітня. А от питання функціонування ринку металобрухту вже зараз вирішується у Верховній Раді.

Зареєстрований законопроект передбачає продовження дії підвищеного мита на експорт.

Як повідомлялося раніше, Україна відчувала гострий дефіцит металобрухту, для його подолання в Україні було введено мито на вивіз цієї стратегічної сировини за кордон.

Брак металобрухту призводив до недозавантаженості і навіть зупинок українських металургійних підприємств, які працюють на експорт і приносять в країну валютну виручку.

"Коли металургійні заводи на мільярди доларів продають продукцію за кордон, то це не лише мільйони людей отримують заробітну плату - це означає, що гривня стабільна і ціни не ростуть", - заявив Віктор Галасюк, голова Комітету ВРУ з питань промислової політики і підприємництва.

Проблеми сировини, за оцінками металургів, є критичними і мають великий вплив на подальший розвиток галузі та загалом української економіки.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3059992
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору