EN|RU|UK
 Політика України
  22137  80

 Керівництво Siemens і німецький уряд обіцяють не допустити запуску турбін в окупованому РФ Криму, - Клімкін

Німецький уряд і Siemens обіцяють запобігти запуску турбін в окупованому РФ Криму судовим і політичним шляхами.

Як повідомляє парламентський кореспондент Цензор.НЕТ, про це під час години запитань до уряду в Раді в п'ятницю, 6 квітня, заявив глава МЗС Павло Клімкін, відповідаючи на запитання народного депутата України, голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова.

"Ми багато разів зверталися і до німецького уряду, і до Європейського Союзу, і безпосередньо до Siemens. Я зустрічався з керівництвом Siemens. І ми скоординовано намагалися перебити це (незаконне введення в експлуатацію турбін у Криму. - Ред.) шляхом подання відповідних судових позовів. Siemens продовжує ці судові позови, для того щоб турбіни, які обманним шляхом були завезені на територію окупованого Криму, там не працювали. Я отримав від керівництва Siemens, і точно такий же меседж ми отримали від німецького керівництва, що вони надалі діятимуть і політичним, і судовим шляхом, щоб цьому запобігти", - відповів глава МЗС Клімкін.

Нагадаємо, в липні 2017 року агентство Reuters оприлюднило розслідування, яке встановило: турбіни, поставлені в окупований Крим для подальшого використання на зведених Росією електростанціях, були зроблені на спільному з російським концерном "Силові машини" заводі "Сіменс технології газових турбін". У березні німецька компанія заявляла, що обладнання було доставлено в Тамань, однак, як стверджують джерела Reuters, дві з чотирьох турбін опинилися в Севастополі, де їх мають намір встановити на місцевій електростанції.

Про можливість перенаправити турбіни в Крим говорили і раніше, проте у Siemens зазначали, що дані турбіни призначені виключно для Тамані, а не для окупованого українського півострова, куди поставки такого обладнання заборонені санкціями ЄС. 

Siemens категорично заперечує свою причетність до передачі турбін із Росії в Крим. 11 липня концерн Siemens подав позови до Арбітражного суду Москви через газові турбіни, які всупереч санкціям незаконно доставлені з Росії в Крим. Відповідачами є дві російські компанії. 

 21 червня у своєму повідомленні концерн Siemens заявив, що припинить поставки енергоустаткування за держзамовленням із РФ.

Європейський Союз 4 серпня додав до санкційного списку трьох чиновників і три компанії в Росії після скандалу з газовими турбінами Siemens, завезеними всупереч контрактам до анексованого Криму.

 Німецький концерн Siemens та інша дочірня компанія в Росії, "Сіменс технології газових турбін", судяться з підрозділами "Ростеха", двома компаніями з однаковою назвою "Технопромекспорт" (ВАТ "Технопромекспорт" і ТОВ "Технопромекспорт"), з приводу чотирьох газових турбін німецької компанії, які опинилися в анексованому Росією Криму. Siemens зазначає, що, за контрактом, турбіни призначалися для іншої теплової електростанції в Росії, і цей контракт прямо виключає можливість перевезти їх з Росії до Криму, оскільки щодо півострова діють санкції ЄС. 

Читайте також: Siemens оскаржив рішення російського суду за позовом про повернення турбін із Криму

Російська сторона заявляє, що після того як один із двох "Технопромекспортів", з яким було укладено контракт, перепродав турбіни іншому "Технопромекспорту", ці турбіни вже вважаються "придбаними на вторинному ринку" і їх уже не стосуються обмеження за первісним контрактом.

10 грудня 2017 року Арбітражний суд Москви відмовив дочірній компанії концерну Siemens в позові до структур корпорації "Ростех" про визнання недійсними договорів на поставку газових турбін, які згодом були перевезені до Криму. Раніше, в грудні 2017 року, той же суд відхилив позов німецької корпорації Siemens про повернення в Росію з Криму чотирьох газових турбін, завезених на півострів у порушення домовленостей. А в листопаді 2017 року цей суд втретє відхилив позов про арешт цих турбін.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3059972
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору