EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  4257  7

 Комунальне підприємство не може обмежувати доступ до публічної інформації, розпорядником якої є, - висновок Верховного Суду

Комунальне підприємство не може обмежувати доступ до публічної інформації, розпорядником якої є.

Як інформує Цензор.НЕТ, до такого висновку прийшов Верховний Суд України, розглянувши касаційну скаргу на постанову Одеського апеляційного адміністративного суду за позовом до КП "Малиновський ринок" із вимогами визнати бездіяльність щодо ненадання запитуваної інформації неправомірною, і зобов'язати надати інформацію. Про це йдеться на сторінці ВС у Фейсбуці.

Як зазначається, з матеріалів справи виходить, що відповідач на офіційному сайті Одеської міської ради повідомив про наміри щодо збільшення тарифів на послуги, які їм надаються. Він це пов'язав зі збільшенням планових витрат на оплату праці.

Громадянин звернувся до КП "Малиновський ринок" із запитом про надання інформації щодо загальної кількості та повного переліку працівників підприємства із зазначенням їхніх прізвищ, імен, по батькові та займаних посад.

У відповідь позивач отримав лист із відмовою, мотивованою тим, що запитувана інформація не підпадає під дію Закону України "Про доступ до публічної інформації".

Вважаючи, що відповідач порушив приписи частини п'ятої статті 6 зазначеного Закону, позивач звернувся до суду.

Одеський окружний адміністративний суд позовні вимоги задовольнив. Одеський апеляційний адміністративний суд постанову суду першої інстанції скасував та прийняв нову, якою в позові відмовив, мотивуючи тим, що КП "Малиновський ринок" не фінансується з місцевого бюджету.

Верховний Суд у складі колегії Касаційного адміністративного суду прийшов до висновку, що касаційна скарга підлягає задоволенню.

У рішенні Суд зазначив, що засновником КП "Малиновський ринок" є Одеська міська рада. Комунальні підприємства створені органом місцевого самоврядування на основі комунального майна та здійснюють свою діяльність від імені територіальної громади, а тому всі доходи, отримані комунальними підприємствами від своєї діяльності, також є власністю територіальної громади, тобто бюджетними коштами (комунальним майном).

За таких обставин КП "Малиновський ринок" є розпорядником інформації щодо використання бюджетних коштів, і відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації" не може обмежувати доступ до інформації про розпорядження бюджетними коштами.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3059819
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору