EN|RU|UK
 Політика України
  3198  17

 Середньострокове планування має стати пріоритетом і основою нового етапу реформи децентралізації в Україні, - Гройсман

Середньострокове планування, як на рівні центрального бюджету, так і на місцевому рівні, має стати пріоритетом і основою нового етапу реформи децентралізації в Україні.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу Кабміну, про це сказав прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час розширеної урядової наради "Децентралізація та регіональний розвиток".

Глава Уряду нагадав, що реформа децентралізації стартувала у квітні 2014 року. І тоді було мало людей, які розуміли цілі реформи. Проте зміни розпочалися. І якби Донецьк, Луганськ та Крим мали сьогоднішні можливості децентралізації, то ситуація в країні була б іншою, впевнений глава уряду.

"Якби сьогодні окуповані Донецьк, Крим та Луганськ мали можливості, вони б розквітали, вони б мали ресурси для того, аби дати нову якість життя громадян, - сказав Гройсман. - Водночас сьогодні не треба хвалитися тим, що ми вже отримали. Сьогодні ми маємо підвести підсумки і накреслити завдання на новий період. І тут питання середньострокового планування має стати пріоритетом - і в бюджетній політиці, і в політиці регіонального розвитку".

Гройсман наголосив, що доходи місцевих бюджетів зросли на понад 100 млрд грн завдяки децентралізації. Окрім того, держава як підтримку регіонів направляє на місця за різними програмами понад 30 млрд грн. Але, оскільки ключовим завданням є розвиток економіки, то потрібно говорити про те, як примножити ці доходи.

"Зі 100 млрд грн треба зробити 200 млрд грн і направити цей ресурс на створення нових робочих місць, підвищення стандартів життя громадян. І тут важливе значення мають і зарплата, і пенсія, в яку прийшли поліклініку і в яку школу чи садок пішли наші діти. Це наше завдання", - сказав Гройсман.

Він зазначив, що нові стандарти - це оновлення системи освіти, охорони здоров'я, інфраструктури, подолання інфраструктурного та цифрового розриву в Україні.

"Настав час визначення конкретних пріоритетів і підвищення якості життя громадян, - додав глава уряду. - Дуже легко вийти і сказати, що та чи інша реформа погані. Дуже важко взяти на себе відповідальність і проводити зміни".

Прем'єр-міністр наголосив, що сьогодні на часі формування стратегії розвитку держави і основні напрямки роботи уряду.

"Ми інвестуватимемо в освіту, медицину, в можливості молоді та дітей, - зазначив Гройсман. - Можна взяти ресурс, і витратити його на популістські цілі. Але це не наш шлях. Нам треба продовжувати робити справу, оцінку якій дадуть українські громадяни". 

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3059791
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору