EN|RU|UK
 Політика України
  7472  31

 Децентралізація стала протиотрутою від штучної федералізації України, - Порошенко

Президент України Петро Порошенко вважає, що децентралізація стала протиотрутою від штучної федералізації, яку намагалася Україні прищепити Росія.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

"Вона виявилася, ця політика децентралізації, дієвою протиотрутою від федералізації, яку - ще раз заявляю - намагалася штучно Україні прищепити Росія", - сказав П.Порошенко на розширеній урядовій нараді з питань децентралізації в четвер у Вінниці.

Він зазначив, що питання децентралізації України - це питання цивілізованого вибору політичної культури, "це питання національної безпеки".

П.Порошенко наголосив, що децентралізація тісно пов'язана з євроатлантичною інтеграцією України. "У річній національній програмі під егідою Комісії Україна-НАТО на 2018 рік, яку я затвердив тиждень тому, один із ключових розділів присвячений децентралізації", - нагадав президент.

За його словами, децентралізація стала частиною міжнародних зобов'язань України. "Тому що реалізація стратегічного курсу держави на вступ до НАТО потребує не лише модернізації українських Збройних сил... а модернізації потребує й прагнення держави жити відповідно до демократичного принципу, поважати права і свободу людини...", - пояснив П.Порошенко.

Він повідомив, що за січень-лютий 2018 року порівняно з таким же періодом минулого року приріст загального фонду місцевих бюджетів становив 21,3%.

"Така тенденція постійно спостерігається четвертий рік поспіль", - наголосив президент.

Глава держави зазначив, що завдяки децентралізації понад 50% зведеного бюджету належить місцевим бюджетам. "Уже створено 665 самодостатніх об'єднаних громад. Упевнений у тому, що це міцна основа самоврядування, насамперед у селі", - сказав президент.

 

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3059760
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору