EN|RU|UK
 Політика України
  5376  8

 Миротворча місія ООН матиме сенс, якщо приведе до роззброєння НЗФ та візьме під контроль 400 км російсько-українського кордону, - Полторак

Миротворча місія ООН на Донбасі матиме сенс тільки в тому разі, якщо приведе до роззброєння незаконних збройних формувань, візьме під контроль 400-кілометрову ділянку російсько-українського кордону та зупинить інфільтрацію російських військ і озброєння на окуповану територію України.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це заявив глава Міноборони Степан Полторак в інтерв'ю газеті "Урядовий кур'єр".

"Найбільш логічний з огляду на весь комплекс причин і наслідків, які сформували й підживлюють конфлікт на українському Донбасі, політико-дипломатичний мирний вихід із ситуації. Які засоби формують цей коридор можливостей? На моє переконання, це дотримання мінських домовленостей і наполегливе досягнення рішення про розміщення миротворчої місії ООН на прийнятних для України умовах", - сказав він.

Міністр оборони вважає, що для досягнення цієї мети потрібен час, однак наголошує, що Україна не має альтернативи, крім як одночасно зміцнювати збройні сили. До того ж настільки, щоб вони були готові не лише до оборони, але й до звільнення окупованих територій, на що наше військо має право і ніколи його не втрачало.

"У світі справді дедалі більшої підтримки набуває ініціатива української влади про початок миротворчої місії як засобу відновлення суверенітету й територіальної цілісності нашої держави. Саме на її розвиток ми покладаємо значні сподівання. Ми тільки на початку шляху. Вже почалися переговори, дискусії та пошуки прийнятних варіантів розміщення, складу і мандата контингенту.

Говорячи про потенційний вплив місії ООН на перебіг конфлікту, варто зауважити, що ще не відома кінцева конфігурація контингенту в жодному з її компонентів. Але ця місія тільки тоді матиме сенс, якщо приведе до роззброєння незаконних збройних формувань і візьме під контроль 400-кілометрову ділянку російсько-українського кордону, зупинить інфільтрацію російських військ і озброєння на окуповану територію. Тоді вже можна буде говорити про повноцінні адекватні політичні процеси та реінтеграцію Донецька й Луганська", - повідомив Полторак.

Нагадаємо, 5 вересня президент РФ Володимир Путін висловив думку, що наявність миротворців ООН на Донбасі пішло б на користь вирішення конфлікту на сході України, і доручив МЗС РФ внести відповідний проект резолюції на розгляд РБ ООН.

20 вересня Порошенко, виступаючи на засіданні Ради безпеки ООН, заявив, що Україні "потрібне миротворче плече ООН", і закликав генсека організації направити до України оціночну місію.

 Перший віце-спікер Верховної Ради, представник України в Тристоронньої контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі Ірина Геращенко заявила, що про введення миротворчої місії ООН на лінії зіткнення на сході України не може бути й мови, миротворці повинні бути введені на всю окуповану Росією територію України .

Постпред РФ при ООН Василь Небензя повідомив, що російська сторона направила проект резолюції про розміщення миротворців на Донбасі генеральному секретарю ООН і голові Ради безпеки ООН.

У численних заявах російської влади підкреслювалося, що миротворців потрібно розмістити тільки на лінії розмежування ворогуючих сторін, але не на всій окупованій території Донбасу і тим більше не на російсько-українському кордоні.

Згодом канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що Путін погодився на розміщення миротворців на всіх Донбасі для охорони співробітників ОБСЄ.  

14 листопада представники Росії і США докладно обговорили можливість розміщення миротворчої місії ООН на на Донбасі.

29 січня 2018 року спецпредставник США щодо України Курт Волкер заявив, що Росія готова до того, щоб миротворча місія ООН на Донбасі розміщувалася не лише на лінії зіткнення, а на всій території Донбасу.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3059757
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору