EN|RU|UK
 Політика України
  10132  35

 Рада ухвалила законопроект про нацбезпеку в першому читанні. ВІДЕО (оновлено)

Верховна Рада України затвердила в першому читанні президентський проект закону (№8068) про національну безпеку.

Про це повідомляє парламентський кореспондент Цензор.НЕТ.

Відповідне рішення підтримали 265 народних депутатів.

...

Опрацьований у тісній взаємодії з експертами НАТО, Європейського Союзу і США законопроект "Про національну безпеку України", який реалізує ідеї, закладені у Стратегічному оборонному бюлетені, має стати ключовим інструментом реформування сфери національної безпеки.

На цьому наголосив Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов, представляючи внесений Президентом України законопроект у четвер у Верховній Раді України.

За словами Турчинова,  ухвалення законопроекту стане суттєвим кроком на шляху запровадження стандартів Північноатлантичного Альянсу в Україні.

"Реформи, передбачені в законі, мають зміцнити сектор безпеки і оборони України, забезпечити збереження української державності за умов сучасних загроз і, насамперед, агресії з боку Російської Федерації", - сказав він.

Секретар РНБО України зазначив, що проект Закону запроваджує регулювання діяльності органів сектору безпеки і оборони згідно з нормами і стандартами Європейського Союзу та НАТО.

"Насамперед, - сказав він, - йдеться про систему управління та керівництва Збройними Силами, іншими органами сектору безпеки і оборони, що підвищить їх здатність протистояти сучасним загрозам".

"Проект Закону України "Про національну безпеку України" має рамковий характер, він встановлює лише загальні обриси системи забезпечення національної безпеки, - наголосив О. Турчинов. - Цим законом закріплені фундаментальні національні інтереси нашоъ країни, серед яких забезпечення державного суверенітету і територіальної цілісності, інтеграція України в європейський політичний, економічний, правовий простір, набуття членства в Євросоюзі та в НАТО".

Важливим О. Турчинов назвав гарантування законом надійного цивільного демократичного контролю над сектором безпеки і оборони України, а також закріплення чіткого розподілу повноважень та компетенцій органів сектору безпеки і оборони, що підвищить ефективність координації їхньої діяльності, покращить якість управління ресурсами та знизить корупційні ризики, обмежить невиправдане дублювання безпекових функцій і спроможностей.

За словами Секретаря РНБО України, проектом передбачається "певна кодифікація законодавства у сфері національної безпеки", зокрема, у нього пропонується інтегрувати положення Законів України "Про демократичний цивільний контроль над Воєнною організацією і правоохоронними органами держави" та "Про організацію оборонного планування".

О. Турчинов наголосив, що підтримка парламентом проекту Закону України "Про національну безпеку України" - стала важливим кроком на шляху зміцнення оборони і безпеки нашої держави.

Законопроект у першому читанні було ухвалено голосами 265 народних депутатів.

Законопроектом пропонується визначити механізми керівництва у сфері національної безпеки і оборони, унормувати структуру і склад сектору безпеки і оборони, систему управління, координації і взаємодії його органів, ввести комплексний підхід до планування у сфері національної безпеки і оборони для забезпечення сталого та ефективного цивільного демократичного контролю над органами і формуваннями сектору безпеки і оборони.

Проект закону містить п'ять розділів. У 1-му розділі наведено визначення термінів, які використовуються в проекті Закону.

Розділ ІІ закріплює правові засади та принципи державної політики у сфері національної безпеки і оборони, фундаментальні національні інтереси України, серед яких забезпечення державного суверенітету і територіальної цілісності, інтеграція України в європейський політичний, економічний, правовий простір, набуття членства в Європейському Союзі та в Організації Північно-Атлантичного договору.

Розділ ІІІ визначає засади та механізми цивільного демократичного контролю, повноваження у здійсненні такого контролю законодавчої, виконавчої й судової влади, органів місцевого самоврядування та громадянського суспільства.

Розділ IV визначає склад сектору безпеки і оборони та правовий статус основних органів, що входять до його складу, а також управління та координацію у сфері національної безпеки.

Розділ V регулює планування у сфері національної безпеки і оборони, визначає основні документи довгострокового планування, зокрема Стратегію національної безпеки України, Стратегію воєнної безпеки України, Стратегію громадської безпеки та цивільного захисту України, Стратегію розвитку оборонно-промислового комплексу України, Стратегію кібербезпеки України, Національну розвідувальну програму, також порядок їх формування та реалізації у документах середньострокового та короткострокового планування.

Проект також передбачає скасування трьох законів, об’єднуючи їх. Це закони "Про основи національної безпеки України", "Про демократичний цивільний контроль над Воєнною організацією і правоохоронними органами держави" та "Про організацію оборонного планування".

Законопроект прийнято з урахуванням пропозицій Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони, який пропонує доповнити законопроект:

переліком національних інтересів України та загроз національній безпеці України, джерел і факторів, що впливають на їх виникнення, в тому числі в гуманітарній, інформаційній, енергетичній, фінансово-економічній сферах, а також у сфері протидії корупції та запобігання її поширенню в органах державної влади;

визначеннями таких термінів як: об’єкти національної безпеки, суб’єкти забезпечення національної безпеки, системи забезпечення національної безпеки та взаємоузгодити зміст зазначених понять із термінологією проекту Закону;

положеннями щодо обмеження сфери громадського контролю виключно нормами Закону України "Про державну таємницю";

привести положення проекту Закону у відповідність до Конституції України та узгодити їх з положеннями інших Законів України з метою уникнення дублювання правових норм та виникнення колізій між ними;

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3059751
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору