EN|RU|UK
 Політика України, За кордоном
  8892  35
Матеріали за темою:

 Рада закликала міжнародну спільноту не сприяти будівництву "Північного потоку-2"

Верховна Рада ухвалила Постанову "Про Звернення Верховної Ради України до міжнародної спільноти про неприпустимість будівництва газопроводу "Північний Потік-2" і монополії Російської Федерації на газових ринках світу" (№8111).

Про це повідомляє парламентський кореспондент Цензор.НЕТ.

Постановою Верховна Рада України визнає, що наміром реалізації "Газпромом" проекту "Північний Потік-2" стане утвердження абсолютної монополії Російської Федерації на газовому ринку Європи. В такому випадку "Газпром" отримає контроль над обсягом і ціною всього газового ринку континентальної Європи, а також фізичну можливість взагалі відмовити в поставках газу країнам Центральної Європи.

Таким чином, згідно з постановою ВР, наслідки реалізації проекту "Північний Потік-2" йдуть далеко за межі комерції або внутрішніх справ країн ЄС, і спричинять енергетичну кризу, економічну і політичну дестабілізацію всієї Європи - а потім і планети в цілому.

Враховуючи це, Верховна Рада, 266 голосами "за", прийняла Звернення до міжнародної спільноти про неприпустимість будівництва газопроводу "Північний Потік-2" і монополії Російської Федерації на газових ринках світу.

Верховна Рада доручила Кабінету Міністрів на виконання статті 274 Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом і статті 6 Договору про заснування Енергетичного Співтовариства невідкладно провести консультації між Урядом України та Європейською Комісією щодо недопущення побудови газопроводу "Північний Потік-2".

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3059747
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору