EN|RU|UK
 Політика України
  6086  12
Матеріали за темою:

 У будь-якому колективі є проблеми: якщо ми на них виходимо, це не означає війну відомств, - Луценко про справу Холодницького

Ситуація навколо голови САП Назара Холодницького не має перетворитися на розправу над інституціями.

Про це заявив в інтерв'ю Цензор.НЕТ Генеральний прокурор Юрій Луценко.

Луценко розповів, що розслідування, в рамках якого здійснювалася прослушка кабінету глави САП Назара Холодницького, проводилося в рамках старої кримінальної справи, яка перебувала у віданні ГПУ.

"Керівник нашого департаменту створив спільну з НАБУ слідчу групу. Прокурори були наші, ГПУ, вони ведуть процесуальне керівництво (в народі частіше кажуть: нагляд за законністю дій слідчого). А слідчим у цій непростій справі - адже йшлося про серйозні підозри в корупції керівника САП - була створена спільна група НАБУ та ГПУ. У Генпрокуратури, як ви розумієте, немає оперативних працівників. Тобто у нас не те, що немає прослушки, - нікому її навіть встановити. Тому ми звернулися - в рамках цієї спільної групи - до працівників НАБУ. Щоб вони забезпечили дозволений судом негласний збір інформації в кабінеті Холодницького. У підсумку була отримана певна інформація. А зараз слідчі і прокурори мають визначити, чи є це дисциплінарним або кримінальним злочином. З огляду на інформацію підлеглих, і я, і пан ​​Ситник вважаємо, що дисциплінарні проступки є - і досить грубі. Відповідно, ми звернулися до дисциплінарної комісії з пропозицією вивчити докази і вирішити питання подальшого перебування Назара Холодницького на посаді", - розповів Генпрокурор.

Водночас Луценко зазначив, що останнім часом майже щодня спілкується із Ситником, і "трохи менше" - із Холодницьким.

Також Генпрокурор наголосив, що ця справа "не має перетворитися на розправу над інституціями": "Щоразу, оцінюючи працівників, не можна змішувати їхні особистості з інституціями.

"Відсутність публічних війн не означає, що в нас немає проблем. Доповідаю: ми пред'явили підозру кільком сотням працівників Національної поліції. Але у нас немає війни з міністром! Він з розумінням ставиться до того, що треба сприяти такій роботі ГПУ. Ні, звичайно, у нас бувають гарячі суперечки. І навіть різні позиції. Але, що стосується цього питання, міністр чудово розуміє: кожен має робити свою роботу. А це робота ГПУ - виявляти людей, які здійснюють або дисциплінарні, або кримінальні злочини всередині правоохоронної системи. І в нас кілька десятків таких же підозр працівникам СБУ. І близько півсотні - щодо працівників прокуратури. Але щойно ми вийшли на 3 підозри працівникам НАБУ, піднявся грандіозний, планетарний скандал", - додав він.

 "Я можу стверджувати: в нашій країні немає жодної організації, що складається лише із чесних і законослухняних громадян. Принаймні на держслужбі. Напевно, у вашій редакції все добре. Але ось на держслужбі - можу стверджувати - в будь-якому колективі є проблеми. І якщо ми на них виходимо, це не означає війну відомств. (Це означає. - Ред.) чистку системи. Це моя офіційна позиція. Але помилка в ситуації з НАБУ була в зайвій публічності. Не я був ініціатором тієї дискусії, але програли всі. Тому за цим столом перед Новим Роком разом з паном Ситником ми дійшли висновку, що той конфлікт був шкідливий для нас як керівників; для наших відомств і, найголовніше, для країни. І з цього були зроблені уроки. Думаю, що сьогоднішня поведінка у Верховній Раді обох керівників демонструє вивчений урок. Але ось сам прихід до Верховної Ради - вимушений, бо це було рішення парламенту, - дав, як я вважаю, більше негативу, ніж позитиву", - резюмував Луценко.

Детальніше читайте в інтерв'ю Генпрокурора Юрія Луценка Цензор.НЕТ: "У кабінеті Холодницького зафіксовані слова і дії, після яких, на мою думку, він більше там працювати не може".

Учора Холодницький і Ситник виступили в Раді.

Нагадаємо, ГПУ і НАБУ направили скарги про вчинення Холодницьким дисциплінарних проступків до Кваліфкомісії прокурорів. Потім Генпрокурор Луценко пояснив, що вимагає звільнити голову САП Холодницького. Водночас Холодницький не з'явився на допит у ГПУ. 

Сам Холодницький з цього приводу заявив: "Будемо показувати і доводити свою позицію. Я не ховаюся і не боюся", зазначивши, що потребують оприлюднені не уривки, а повні записи, що стали підставою для дисциплінарної скарги на його адресу.

До цього в деяких ЗМІ з'явилася інформація, що Холодницький думає над тим, щоб подати у відставку через погіршення стану здоров'я. Іншою версією назвали тиск на керівника САП.

Джерело "Цензор.НЕТ" повідомило, що "прослушка" була встановлена ​​співробітниками Національного антикорупційного бюро під процесуальним керівництвом департаменту розслідувань у сфері держслужби та держвласності Генеральної прокуратури України.

Пізніше Генпрокурор Луценко підтвердив слідчі дії стосовно голови САП Холодницького, а також повідомив, що "прослушка" Холодницького була санкціонована судом.  

В Єврокомісії з цього приводу заявили: "Це не справляє гарного враження". 

Пізніше НАБУ оприлюднило фрагменти "прослушки" Холодницького.   

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3059731
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору