EN|RU|UK
 Економіка
  2574  4

 Європейська Бізнес Асоціація просить Гройсмана забезпечити прозорість розслідування щодо імпорту сірчаної кислоти

Європейська Бізнес Асоціація (ЄБА) просить прем'єр-міністра Володимира Гройсмана забезпечити прозорість і об'єктивність проведення спеціального розслідування Міністерства економічного розвитку і торгівлі України щодо імпорту сірчаної кислоти.

Про це йдеться в листі виконавчого директора ЄБА Ганни Дерев'янко прем'єр-міністру Володимиру Гройсману, повідомляє uaprom.info.

Асоціація просить прем'єр-міністра посприяти в забезпеченні прозорості та об'єктивності проведення Спеціального розслідування щодо імпорту сірчаної кислоти з урахуванням всіх можливих негативних наслідків для промисловості України, а також можливих економічних і репутаційних втрат для країни на міжнародній арені в разі ухвалення необґрунтованого і упередженого рішення.

"Занепокоєння компаній-членів асоціації пов'язано з тим, що ініціювання Спеціального розслідування може вплинути на рівень забезпечення сірчаною кислотою підприємств гірничо-металургійного комплексу, агропромислового комплексу, енергетики, хімічної промисловості, для яких ця сировина є одним з першорядних необхідних компонентів технологічного процесу, дефіцит якого може блокувати виробництво до повної його зупинки, - сказано в листі. - Вітчизняні споживачі сірчаної кислоти відзначають зростання рівня дефіциту української продукції, тому для збереження виробництва необхідно продовжувати використання імпортованої сірчаної кислоти".

В ЄБА додали, що практично всі українські виробники сірчаної кислоти виробляють товар виключно для власних потреб, а заявники, які ініціювали розслідування, на сьогодні виробляють товар переважно за давальницькою схемою. З огляду на це, обсяги виробництва товару для цілей визначення національного товаровиробника в рамках цього спеціального розслідування мають бути скориговані на обсяги виробництва за давальницькою схемою.

"Наявність таких факторів, як закриття двох великих підприємств з виробництва кислоти через анексію Криму та АТО, що закономірно призвело до падіння обсягів виробництва національної галузі; нестабільна робота деяких українських виробників, за заявою яких було ініційовано розслідування; застаріле зношене обладнання товаровиробників, яке призводить до неефективності виробництва і завищеної собівартості, на думку експертів асоціації, ставить під сумнів завдання шкоди національному товаровиробнику саме імпортом відповідного товару", - сказано в зверненні.

На думку ЄБА, застосування спеціальних заходів може, по-перше, створити загрозу виникнення дефіциту сірчаної кислоти на ринку України, а, по-друге, порушувати низку норм українського і міжнародного законодавства.

"Як наслідок, споживачі все одно будуть змушені імпортувати товар, але вже зі сплатою спеціального мита", - підсумували в асоціації.

Як повідомлялося раніше, в серпні минулого року СхідГЗК і "Сумихімпром", що займають домінуюче становище на ринку сірчаної кислоти, звернулися в МЕРТ зі скаргою на імпорт цієї сировини, який, на їхню думку, завдає шкоди українським хімікам. У свою чергу, Мінекономторгівлі почали спеціальне розслідування.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3059730
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору