EN|RU|UK
 Політика України
  4915  27
Матеріали за темою:

 Доповідачем у дисциплінарній комісії у справі Холодницького буде не прокурорський працівник, а представник юридичного вишу, - Луценко

Від доповідача залежить, у якій формі і за скільки днів він попросить пояснень у голови САП Назара Холодницького за поданими на нього скаргами, відповідно, від цього залежатиме, скільки часу триватиме розгляд справи Холодницького.

Про це заявив в інтерв'ю Цензор.НЕТ Генеральний прокурор Юрій Луценко.

"Наскільки я розумію, сьогодні (4 квітня. - Ред.) справу буде прийнято до провадження одним з членів комітету, на якого вказав жереб автоматичної системи розподілу справ. До речі, вказав цей жереб не на прокурорського працівника, а на представника юридичного вишу. Саме він буде доповідачем у цій справі. І від нього залежатиме, в якій формі і за скільки днів він попросить пояснень у Холодницького. Тобто він може сказати: через 5 днів. А може, через 10. Зрештою, може сказати: до місяця. ... Мені здається, що за 5-7 днів Холодницький може дати пояснення. Після чого комісія на відкритому засіданні має винести об'єктивне рішення", - розповів Генпрокурор.

"Я жодного разу не дзвонив жодному з членів КДКП. Хоча, природно, приїжджав до них, вітав з призначеннями. І ще один раз приїжджав - подивитися, як вони працюють. Але це правда: вони автономні в ухваленні рішень про призначення та зняття з посад будь-яких прокурорів. Я це дуже ціную як одну з найважливіших єврореформ у ГПУ. Зрозуміло, я не вважаю, що формулювання "до місяця" означає - місяць. Моя особиста точка зору така: я вважаю, що для суспільства було б вигідно, щоб КДКП зібралася й ухвалила рішення швидше", - додав Луценко.

Більш детально читайте в інтерв'ю Генпрокурора Юрія Луценка Цензор.НЕТ: "У кабінеті Холодницького зафіксовано слова і дії, після яких, з моєї точки зору, він більше там працювати не може".

Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів (КДКП) - це колегіальний орган, який відповідно до повноважень, передбачених Законом України "Про прокуратуру", визначає рівень професійної підготовки осіб, які виявили намір зайняти посаду прокурора, і вирішує питання про дисциплінарну відповідальність, переведення і звільнення прокурорів з посади. До складу КДКП входять одинадцять членів, з яких: п'ять прокурорів призначає всеукраїнська конференція прокурорів; двоє людей (вчених) призначає з'їзд представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ; одну особу (адвоката) призначає з'їзд адвокатів України; три людини призначає Уповноважений Верховної Ради України з прав людини за погодженням з комітетом Верховної Ради України. Термін повноважень члена кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів становить три роки. Одна і та ж особа не може здійснювати повноваження члена комісії два терміни поспіль.

Нагадаємо, ГПУ і НАБУ направили скарги про вчинення Холодницьким дисциплінарних проступків до Кваліфкомісії прокурорів. Потім Генпрокурор Луценко пояснив, що вимагає звільнити голову САП Холодницького. Водночас Холодницький не з'явився на допит у ГПУ. 

Сам Холодницький з цього приводу заявив: "Будемо показувати і доводити свою позицію. Я не ховаюся і не боюся", зазначивши, що потребують оприлюднені не уривки, а повні записи, що стали підставою для дисциплінарної скарги на його адресу.

До цього в деяких ЗМІ з'явилася інформація, що Холодницький думає над тим, щоб подати у відставку через погіршення стану здоров'я. Іншою версією назвали тиск на керівника САП.

Джерело "Цензор.НЕТ" повідомило, що "прослушка" була встановлена ​​співробітниками Національного антикорупційного бюро під процесуальним керівництвом департаменту розслідувань у сфері держслужби та держвласності Генеральної прокуратури України.

Пізніше Генпрокурор Луценко підтвердив слідчі дії стосовно голови САП Холодницького, а також повідомив, що "прослушка" Холодницького була санкціонована судом.  

В Єврокомісії з цього приводу заявили: "Це не справляє гарного враження".

Пізніше НАБУ оприлюднило фрагменти "прослуховування" Холодницького.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3059721
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору