EN|RU|UK
 Політика України
  4348  8

 Ініційоване МЕРТ розслідування проти імпорту сірчаної кислоти призведе до збільшення прибутків лише бізнесу Фірташа, - "Обозреватель"

Український олігарх Дмитро Фірташ домігся лобіювання на державному рівні інтересів його підприємства "Сумихімпром", метою якого є витіснення з ринку іноземних постачальників сірчаної кислоти, необхідної для виробництва сталі, і монополізація цього сегменту його бізнес-структурами.

Зокрема, йдеться про плани Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі провести розслідування щодо імпортерів, підсумком якого має стати їх оподаткування спеціальним митом на ввезення сировини в Україну, зазначено в статті на "Обозревателе".

Ініціаторами цих дій стали ПАТ "Сумихімпром", ДП "Східний гірничо-збагачувальний комбінат", ТОВ НВП "Зоря" і ТОВ "Перше хімічне об'єднання", контрольовані Фірташем.

Однак якщо цей сценарій реалізують, то конкуренція, яку забезпечує імпорт, буде фактично знищена, і українським виробникам доведеться закуповувати необхідну їм сировину лише у "Сумихімпрому" за цінами, які компанія встановить на власний розсуд. Це пов'язано з тим, що в Україні діє лише вісім підприємств з виробництва сірчаної кислоти і лише чотири з них роблять це не тільки для внутрішніх потреб, а й для великих промислових споживачів. Підприємство "Сумихімпром" є найбільшим із цієї четвірки.

Однак негативні наслідки від такого розвитку подій ляжуть винятково на плечі українських промисловців, у яких уже викликає занепокоєння небезпечна ініціатива, яку намагаються проштовхнути на догоду олігарху.

Так, вони стурбовані тим фактом, що дефіцит сірчаної кислоти для виробничих цілей становить не менше 30%. Станом на перше півріччя 2017 року частка імпорту сірчаної кислоти в покритті попиту становила 55%. Очевидно, що в таких умовах багато промислових підприємств просто не зможуть функціонувати без імпорту.

Що стосується аргументів про те, що для виробничих потреб можна обмежитися сировиною вітчизняного виробництва, то вони безпідставні. Адже імпорт сірчаної кислоти в Україні зумовлений безліччю об'єктивних причин.

По-перше, Україна втратила території Донбасу з його високосірчастим вугіллям і ПАТ "Кримський Титан", а Костянтинівський хімічний завод став банкрутом у 2017 році. На всі ці підприємства припадало близько 50% виробленої сировини.

По-друге, навіть якщо перераховані підприємства залишилися б під контролем України, відмовитися від імпорту все одно неможливо. Адже українська сировина для виробництва сірчаної кислоти часто не відповідає необхідним нормам і показникам якості, бо містить у собі різні домішки, що збільшують кількість шкідливих викидів і, як наслідок, загрожують серйозними екологічними проблемами.

По-третє, крім недостатності виробничих потужностей, гостро стоїть і проблема нестачі цистерн для перевезень у цій галузі хімічної промисловості.

Таким чином, ініційоване розслідування проти імпорту сірчаної кислоти з метою встановлення імпортних мит призведе до збільшення прибутків лише бізнесу Фірташа, а не державних підприємств. 

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3059717
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору