EN|RU|UK
 Політика України
  7496  29
Матеріали за темою:

 Генпрокурор не зможе керувати САП у разі зняття або відставки Холодницького, - Луценко

НАБУ не зможе працювати без САП: потрібно рішення парламенту про якісь зміни в законі.

Про це заявив в інтерв'ю Цензор.НЕТ Генеральний прокурор Юрій Луценко.

Луценко наголошує, що Генеральний прокурор не може виконувати функції керівника САП.

"Єдина функція, яку я теоретично можу здійснювати, - це підписувати рішення про зміну прокурора або складу групи прокурорів САП. Але при цьому для мене імперативна, тобто обов'язкова, заборона на те, щоб знати матеріали їхніх справ або давати вказівки у справі, розглядати скарги слідчих на прокурора тощо. Тобто Генпрокурор у принципі не може керувати САП у разі зняття або відставки Назара Холодницького. До того ж  я прекрасно розумію, що без САП НАБУ не працює. Це два сіамські близнюки; неможливо детективу працювати без прокурора! Вихід із патової ситуації один - рішення парламенту про якісь зміни в законі. Ось чому я не мрію, не хочу і категорично зроблю все від мене залежне - щоб не збільшувати свої повноваження щодо НАБУ. Мені своєї роботи вистачає по горло", - запевнив Генпрокурор.

Також, він підкреслив, що для досягнення результатів і іміджу правоохоронної системи в цілому, і ГПУ зокрема, важливий спільний результат роботи.

"Під процесуальним керівництвом ГПУ перебуває Національна поліція, СБУ і ДФС. І минулого року ми разом виявили 9,5 тисячі корупціонерів. Більш того, 1700 з них отримали вироки суду. Це рівно втричі більше, ніж в будь-який рік незалежності України. ... Керівник САП одночасно є формально заступником Генпрокурора. Це вимога закону. При цьому Генеральний прокурор не має ніяких повноважень щодо цього свого заступника. Я не маю права ні давати йому вказівок, ні просити інформацію, ні, тим більше, відкривати - закривати справи. Вони виключно автономні! У них - близько 100 справ у суді. Але за 3 роки поки жодного вироку немає. Крім двох за угодою зі слідством. Саме відсутність їх результату і зумовлює думку, що результатів боротьби з корупцією немає. Хай у ГПУ хоч 1700, хоч 2700 вироків. Чому суспільство не аплодує? Тому що серед цих тисяча шістсот дев'яноста двох вироків у справах ГПУ вироків - немає великої риби. Але ж за законом піймання цієї "великої риби" - виняткова монополія окремої системи: НАБУ і САП! Починаючи з голови сільради, який взяв 30 тисяч доларів хабара, і до вищого керівництва країни - це виключно їхня монополія Тому: успіх в окремо взятій ГПУ не можливий без успіху в НАБУ- САП. Я не боюся це відкрито сказати: як політично призначений Генпрокурор я дуже зацікавлений в успіху своєї справи", - пояснив Луценко.

"Я не можу говорити, що у нас у ГПУ є серйозні успіхи - при тому, що ми повернули в бюджет небувалу суму грошей і посадили небувалу кількість корупціонерів. Тому що не вистачає вироків ВІПам з чинної влади. Але це не моя функція! Звичайно, можна пояснити людям, що Генеральний прокурор не має повноважень підписати підозру міністру, губернатору і навіть голові сільради! Просто тому що це виключно компетенція НАБУ і САП! Але я не хочу відповідати людям: ось, мовляв, запитайте у них! Це неправильна відповідь. Я пропоную інший шлях: зробімо це разом! Причому говорю з першого дня. На жаль, не з першого дня вони мені повірили. При тому, що я говорив: хлопці, все, що вам треба, я підпишу! ... Рівень довіри у людей може бути тільки тоді, коли в судових процесах будуть не тільки екс-керівники часів Януковича і тисячі дрібних корупціонерів сьогоднішнього дня підслідності ГПУ, а й як обов'язкова вишенька на торті - VIP-персони від нинішньої влади підслідності НАБУ / САП. Одне без іншого не працює", - резюмував Генпрокурор.

Більш детально читайте в інтерв'ю Генпрокурора Юрія Луценка Цензор.НЕТ: "У кабінеті Холодницького зафіксовано слова і дії, після яких, з моєї точки зору, він більше там працювати не може".

Нагадаємо, ГПУ і НАБУ направили скарги про вчинення Холодницьким дисциплінарних проступків до Кваліфкомісії прокурорів. Потім Генпрокурор Луценко пояснив, що вимагає звільнити голову САП Холодницького. Водночас Холодницький не з'явився на допит у ГПУ. 

Сам Холодницький з цього приводу заявив: "Будемо показувати і доводити свою позицію. Я не ховаюся і не боюся", зазначивши, що потребують оприлюднені не уривки, а повні записи, що стали підставою для дисциплінарної скарги на його адресу.

До цього в деяких ЗМІ з'явилася інформація, що Холодницький думає над тим, щоб подати у відставку через погіршення стану здоров'я. Іншою версією назвали тиск на керівника САП.

Джерело "Цензор.НЕТ" повідомило, що "прослушка" була встановлена ​​співробітниками Національного антикорупційного бюро під процесуальним керівництвом департаменту розслідувань у сфері держслужби та держвласності Генеральної прокуратури України.

Пізніше Генпрокурор Луценко підтвердив слідчі дії стосовно голови САП Холодницького, а також повідомив, що "прослушка" Холодницького була санкціонована судом.  

В Єврокомісії з цього приводу заявили: "Це не справляє гарного враження".

Пізніше НАБУ оприлюднило фрагменти "прослуховування" Холодницького.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3059712
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору