EN|RU|UK
 Політика України
  3232  9

 У парламенті зареєстрували альтернативний президентському законопроект "Про валюту", - Рибалка

Депутат Верховної Ради України, колишній керівник фінансового комітету парламенту Сергій Рибалка заявляє, що в Раді зареєстровано проект закону "Про валюту", який є альтернативним тому, який вніс Президент України Петро Порошенко.

Про це Рибалка повідомив на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook, передають Українські Новини.

"Разом з колегами зареєстрували альтернативний проект закону про валюту", - написав він, перерахувавши коротко, чим саме депутатів не влаштовує той (законопроект), який подав Президент:

  • незважаючи на заяви про зняття обмежень, надає Національному банку України (НБУ) надмірні повноваження з ліцензування валютних операцій;
  • дозволяє НБУ вільно накладати будь-які штрафи, що суперечить положенням Конституції України та законів України;
  • містить багато декларативних норм, але без реальних механізмів їх реалізації".

Рибалка додав, що в альтернативному законопроекті пропонується визначити чіткі підстави, умови та порядок застосування валютних обмежень, а також деталізувати механізми відповідальності за порушення і розміри штрафів.

"Обмеження мають вводитися НБУ не довше, ніж на 6 місяців, та не частіше 1 разу на рік. Чіткі критерії позбавляють Нацбанк можливості самовільно встановлювати обмеження та нескінченно продовжувати їх дію. Щодо валютної виручки: граничний термін має бути не менше 180 днів, обов'язковий продаж - не більш ніж 50%, надходження до 50 тис. доларів продажу не підлягають. Президентський проект таких обмежень не містить, що дозволяє НБУ маніпулювати та ускладнювати життя бізнесу і простим громадянам", - сказав народний депутат.

Він додав, що ухвалення депутатського законопроекту сприятиме розвитку підприємництва, торгівлі та інвестицій в Україну. 

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3059547
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору