EN|RU|UK
 Події, За кордоном
  5301  24

 Ніхто, крім Варшави, не намагатиметься дізнатися правду про Смоленську катастрофу, - Ярослав Качинський

Росія постійно заперечує очевидні речі і звинувачення на свою адресу, чим продовжує себе компрометувати. Свою вину за Смоленську катастрофу, якщо вона буде доведена, Москва також буде заперечувати.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на "Укрінформ", таке переконання в інтерв'ю тижневику Gazeta Polska висловив лідер правлячої партії "Право і Справедливість" (PiS) Ярослав Качинський.

"Якби участь (Росії в Смоленській катастрофі. - Ред.) було доведено, то Кремль, без сумніву, діяв би так само, як у випадку всіх інших злочинів Росії, які були доведені. Росію ловлять "на гарячому", вона компрометує себе, але продовжує все заперечувати", - заявив Качинський.

Лідер PiS підкреслив, що хоч нинішня міжнародна кон'юнктура про негативне ставлення до Росії є сприятливою для Польщі, він не має сумніву: ніхто, крім Варшави, не намагатиметься дізнатися правду про Смоленську катастрофу.

"Моя позиція щодо справи міжнародної допомоги, що стосується з'ясування обставин трагедії 10 квітня 2010 року, є незмінною: наївно думати, що хтось замість нас дізнається правду про причини смерті делегації, яку очолював мій брат. Мусимо бути реалістами: якщо ми самі з цим не впораємося, то ніхто заради нас не буде наражати свої міжнародні контакти", - констатував Качинський.

Як повідомлялося, створена при Міноборони Польщі урядова підкомісія з розслідування причин Смоленської катастрофи оновила слідство навесні 2016 року. Однією з основних версій вона розглядає вибух на борту літака, що стався ще до його зіткнення із землею. Раніше політики PiS неодноразово відзначали, що в смерті екс-президента Леха Качинського могла бути зацікавлена ​​Москва, яка хотіла таким чином помститися йому, зокрема за активну підтримку Грузії та України.

Як відомо, 10 квітня 2010 року під Смоленськом розбився урядовий Ту-154М, яким представники польської політичної і військової еліти включно з президентським подружжям Леха і Марії Качинських прямували на відзначення 70-х роковин Катинської злочину. Загинули всі 96 осіб, що було на борту.

Польська урядова комісія в 2011 році опублікувала рапорт, в якому, не знімаючи відповідальність з російської сторони, основну провину за катастрофу поклала на пілотів урядового літака. Нинішня польська комісія при Міноборони РП вважає рапорт попередньої комісії недостовірним, оскільки в ньому не враховано багато факторів, які могли мати вплив на катастрофу.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3059546
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору