EN|RU|UK
 Політика України
  5255  20
Матеріали за темою:

 "Наше обурення в жодному разі не має зашкодити розслідуванню справ Майдану", - волонтер Решетилова про справу Бубенчика

Юристи, зокрема й адвокати Небесної Сотні, неодноразово говорили, що закон про амністію учасникам Євромайдану є втручанням у хід слідства і не дозволяє встановити цілісну картину подій на Майдані.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це на своїй сторінці у Facebook написала волонтер і координатор проекту "Медійна ініціатива за права людини" Ольга Решетилова. Наводимо її текст повністю.

"Я нічого не маю проти дій Івана Бубенчика на Майдані. 

Я просто не знаю, наскільки ці дії були виправдані. Чи справді саме його постріли зупинили беркутівців. Більше того, ні я, ні ви не знаємо, чи стріляв насправді Бубенчик, а чи він для чогось це сказав.

Всі ці обставини мало би встановити слідство. А потім суд - відкритий і публічний, на який Бубенчик прийшов би сам як добропорядний громадянин, з яким ми разом боролися за свою країну на Майдані. Ми би разом із судом дослідили обставини, зрозуміли, наскільки постріли Бубенчика вплинули на хід подій, чи вони були потрібні і чи були взагалі. А потім разом з адвокатами Небесної Сотні написали би законопроект про звільнення від відповідальності активістів Майдану і змусили б Верховну Раду його ухвалити. Так було б у здоровому суспільстві, яке думає і приймає рішення саме, а не сліпо погоджується на чиїсь хитрі ходи згори.

У нас же вийшло навпаки. 21 лютого 2014 року в ейфорії перемоги Майдану Верховна Рада проголосувала так званий закон про амністію учасникам Євромайдану ("Про недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань…").

Цей закон справді не дозволяє проводити розслідування щодо активістів, які брали участь в акціях протесту. Тобто він апріорі визначає, що ніхто з майданівців не міг вчинити злочин, не міг бути провокатором, не міг грати у свою гру тощо. І грець з ним, з покаранням нечесним майданівцям. Таке однобоке розслідування ніколи не дозволить встановити цілісну картину подій на Майдані - ось у чому проблема!

Я не сама прийшла до такого висновку. Юристи, зокрема й адвокати Небесної Сотні, неодноразово казали, що цей закон є просто злісним втручанням у хід слідства, а такого робити не можна. Vitaliy Tytych мені кілька годин на пальцях пояснював, що ключ до розслідування вбивств активістів може лежати у розслідуваннях вбивств правоохоронців. І це не означає, що активістам Майдану не потрібна амністія - потрібна! Але тільки після того, як будуть закінчені розслідування.

Що ми маємо тепер? Ідіотський закон 2014 року заклав нам з вами міну сповільненої дії. Спочатку він гальмував розслідування подій Майдану. Тепер він протиставляє активну частину суспільства єдиному підрозділу прокуратури, який готовий до співпраці з цим суспільством.

Тому давайте ще раз.

Бубенчик має взяти участь у слідчих діях і все пояснити. Як на мене, краще б він на це пішов добровільно без взяття під варту.

Якщо після цього ми вважатимемо, що він заслуговує на амністію, - будемо вимагати амністію. 

Проте наше обурення в жодному разі не має зашкодити розслідуванню справ Майдану".

Нагадаємо, раніше прокурор Департаменту спецрозслідувань Головного слідчого управління Генпрокуратури Олексій Донський заявив, що закон про амністію учасників Революції Гідності, ухвалений 21 лютого 2014 року, не може бути застосований до активіста й учасника АТО Івана Бубенчика, а також "є нікчемним", оскільки суперечить Кримінальному процесуальному кодексу.

Як повідомлялося, правоохоронні органи у вівторок, 3 квітня, затримали активіста Майдану, Народного героя України, екс-бійця "Дніпро-1" Івана Бубенчика за підозрою у вбивстві бійців спецпідрозділу "Беркут" на Майдані.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3059536
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору