EN|RU|UK
 Політика України
  6826  12

 Кабмін підвищив граничні суми витрат держустанов на автомобілі, меблі та комп'ютери

Кабінет міністрів України підвищив граничні суми витрат державних установ і держорганів на автомобілі, меблі, комп'ютери та інше обладнання.

"Проект Кабінету міністрів 4.7 прийняти, доручивши Мінфіну разом із зацікавленими органами додатково обробити питання щодо ефективного використання державних коштів органами, установами та організаціями, які утримуються за рахунок коштів бюджету. Про результати поінформувати Кабінет міністрів", - сказав прем'єр-міністр Володимир Гройсман на урядовому засіданні в середу, передає Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

Зокрема, в супровідних документах до проекту постанови вказується, що граничні витрати на придбання легкових автомобілів для членів Кабміну, глави Адміністрації президента підвищуються з 0,5 млн грн до 1,2 млн грн. Таку ж граничну суму проект постанови встановлює і для придбання автомобілів для секретаря РНБО, глав Нацради з питань телебачення і радіомовлення, Центральної виборчої комісії, Рахункової палати, а також Конституційного суду, Генерального прокурора, директора НАБУ та глав низки інших органів.

Граничні суми на покупку автомобілів для обслуговування посадових осіб АП, апарату Верховної Ради і секретаріату Кабміну підвищуються з 0,25 млн грн - до 0,9 млн грн.

Граничні суми покупки автомобілів для керівників інших органів, бюджетних установ і організацій, суддів - до 0,6 млн грн.

Також постанова підвищує граничні витрати на теле- і радіоапаратуру, відеотехніку для службових кабінетів із 5 тис. грн до 25 тис. грн.

Разом з тим, в експертному висновку до проекту постанови вказується, що реалізація таких положень може вплинути на зростання витрат на утримання органів держвлади, що не відповідає рекомендаціям МВФ.

"Відповідно до оцінки МВФ сучасного стану та перспектив економічного розвитку України суттєві ризики полягають у дуже швидкому збільшенні поточних витрат, темпи якого перевищують номінальне зростання економіки, тому Україні рекомендовано забезпечити контроль поточних витрат", - наголошується в документі.

Як повідомлялося, граничні суми витрат на автомобілі, комп'ютери, меблі та інше обладнання для держорганів і держустанов встановлені урядовим розпорядженням, ухваленим у 2001 році. 

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3059511
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору